Szukaj

Idealne pozycje dla kobiety w ciąży

Podziel się
Komentarze0

Współżycie dwojga ludzi w czasie trwania ciąży budzi wiele obaw. Jednak, gdy ciąża przebiega prawidłowo i lekarz nie znajdzie żadnych przeciwwskazań nie warto rezygnować z tej intymnej bliskości. Jest to bardzo ważny szczegół utrzymania więzi między partnerami w czasie trwania ciąży.Ciąża jest okresem bardzo szczególnym dla kobiety. W czasie jej trwania dochodzi do wielu zmiany , z którymi kobieta musi się pogodzić choć czasem nie jest to proste. Dlatego ważne jest w tym okresie wsparcie partnera. Kiedy ciąża przebiega prawidłowo kochać można się od czasu poczęcia aż do samych narodzi, a więc przyszli rodzice nie muszą rezygnować z przyjemności. Oczywiście czasem nie jest to łatwe szczególnie w pierwszych miesiącach ciąży, kiedy kobiece libido spada. Nie jest to jednak regułą. Zdarzają się kobiety, które bez względu na dokuczliwe dolegliwości ciążowe ciągle mają ochotę na uprawianie miłości. Okres ciąży może być czasem, w którym pary na nowo zaczną odkrywać uroki związane z bliskością.

Jak w czasie ciąży zmienia się libido przyszłej mamy oraz jej wygląd tak samo zmieniają się pozycję seksualne, które można używać w tym cudownym okresie. Które, więc pozycję będą dla was idealne tak aby nie zaszkodzić dziecku i uzyskać najwięcej satysfakcji.

Pierwszy trymestr

W tym okresie ciąży wszystko zależy od kobiety. Zazwyczaj burza hormonów, zmiany jakie zaszły w organizmie odbijają się na libido kobiety. Często jest ona ospała, wymiotuje i najnormalniej w świecie nie ma ochoty na seks. Bywa również tak, że kobieta przejmuje się możliwością poronienia, która w pierwszych miesiącach jest większa. Najlepiej jest zanim się zacznie współżycie skonsultować z lekarzem prowadzącym czy ciąża przebiega prawidłowo.

Jeżeli jednak jest inaczej i wszystko przebiega dobrze przyszli rodzice nie muszą rezygnować ze swoich dotychczasowych przyzwyczajeń seksualnych. W pierwszych miesiącach jeszcze nie ma brzuszka, który może wam przeszkadzać w późniejszych miesiącach, dlatego należy wykorzystać ten czas.


W czasie ciąży kobieta staje się bardziej wrażliwa na dotyk, czułość oraz na samą penetrację członka. Związane jest to z tym, iż narządy płciowe są lekko obrzmiałe a poza tym dopływa do nich więcej krwi. Dlatego w tym czasie można uprawiać dość powolny seks tak żeby nie urazić wrażliwych miejsc kobiety, chociażby piersi i nie spowodować u niej mdłości.

Drugi trymestr

W tym okresie zazwyczaj mija większość dolegliwości związanych z pierwszym trymestrem i kobieta ma większy pociąg seksualny. Sprzyja to nowemu odkrywaniu sfer erogennych partnerów, a nawet zwiększa możliwość osiągnięcia orgazmu ze strony partnerki. Zazwyczaj kobieta po pierwszym trymestrze nabiera blasku, przyzwyczaja się do sytuacji że zostanie mamą więc jest mniej zestresowana.Najlepszymi pozycjami w tym czasie będą:


rys.Pozycja boczna - kobieta w niej kładzie się na boku partner za nią co powoduje zmniejszanie ucisku na brzuch. Jeżeli partnerzy chcą utrzymać kontakt wzrokowy wtedy mężczyzna kładzie się przodem do partnerki, która przerzuca nogi na biodra partnera.

Pozycja na „jeźdźca
” - jest to wygodna pozycja dla kobiety z większym brzuszkiem. Umożliwia ona również satysfakcję partnerowi, który podziwia zmieniające się ciało kobiety. W takiej pozycji może mężczyzna kontrolować głębokość penetracji co jest ważne kiedy szyjka macicy jest wrażliwa.

Pozycja siedząca
- jest ona dobra dla przyszłej mamy z mniejszym brzuchem, gdyż powoduje głęboką penetrację i umożliwia bliski kontakt między partnerami.

Pozycja „69”
jest dla obojga bardzo dobrą formą zbliżenia. W ciąży kobieta jest bardziej czuła na bodźce zmysłowe, dlatego może ta pozycja stać się nowym odkryciem dla partnerów.

Pozycja od tylu klęcząc
- będzie ona wygodna, gdyż nie uciska brzucha i spowoduje mniejsze bóle kręgosłupa u kobiety. Jest to dobra pozycja już w zaawansowanej ciąży.


Trzeci trymestr


W tym czasie kobiece libido słabnie. Wszystko powoduje zbliżający się poród. Przyszła mama jest osłabiona, problemem staje się większy brzuch oraz towarzyszące mu bóle kręgosłupa. Dlatego w tym okresie zamiast seksu postawić można na większą czułość... dotyk, pocałunki, masaże erotyczne i nie tylko. Sprawi to ulgę kobiecie i pozwoli utrzymać kontakt intymny z partnerem. Może po takim masażu erotycznym kobieta nabierze ochoty na seks. Trzeba jednak uważać, gdyż seks w ostatnich miesiącach ciąży może doprowadzić do skurczów Braxtona – Hicksa jak i również kontakt spermy z szyjką macicy (po 38- 39 tygodniu) może wywołać poród.


Kiedy twoja ciąża przebiega prawidłowo nie rezygnuj z przyjemności współżycia z partnerem. Może się to okazać zbawienne dla waszego związku i pozwoli na odkrycie nowych przyjemności związanych z seksem.

rys. Natalia Groń

Komentarze do: Idealne pozycje dla kobiety w ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz