Szukaj

Smartfony i postura: czy twoje zwyczaje zabijają twoją szyję i plecy?

Podziel się
Komentarze0

Następnym razem, jak będziesz pisać maila na swoim smartfonie, zwróć uwagę na postawę swojego ciała. Twój smartfon bowiem może powodować u ciebie bóle szyi i pleców, przez to, w jaki sposób pochylasz się do przodu nad urządzeniem, ostrzega doktor Alton Barron, chirurg ortopeda ze szpitala St. Luke’s-Roosevelt Hospital w Stanach Zjednoczonych.Naciągamy zarówno mięśnie naszych pleców, jak i naszego karku, tak samo jak górną część pleców oraz ramiona, aby przybrać tę pozycję, dodaje jeszcze doktor Alton Barron.

Kilka lat temu, pewne badanie zostało zaprezentowane przed amerykańskim stowarzyszeniem zdrowia publicznego (APHA, American Public Health Association). Badanie to pokazywało, że bóle w szyi oraz w ramionach, które zgłaszali studenci amerykańscy, można było przypisać ich zwyczajom posługiwania się telefonami komórkowymi.


To, co do tej pory udało  nam się zaobserwować, jest bardzo podobne do tego, co widzimy u pracowników biurowych, którzy spędzają większą część czasu przed komputerem, stwierdza jedna z autorek badania, pani doktor Judith Gold, profesor epidemiologii na uniwerystecie Temple University.

Sposób, w jaki ciało jest ustawione, kiedy piszemy sms, na przykład – stabilne ramiona i plecy, podczas gdy nasze palce poruszają się bardo szybko – jest podobne do pozycji ciała, którą mamy, kiedy pracujemy przed komputerem i piszemy na klawiaturze.

Dolegliwość ta została zresztą ochrzczona mianem „text neck”, przez chiropraktyka z Południowej Florydy, Deana Fishmana, którego najmłodszy pacjent miał trzy lata.

Bądźmy więc świadomi tego, że nasze zwyczaje posługiwania się telefonami i komórkami naprawdę mogą zaszkodzić naszej posturze, a także spowodować u nas ból.

Komentarze do: Smartfony i postura: czy twoje zwyczaje zabijają twoją szyję i plecy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz