Szukaj

Sposoby na migrenowe bóle głowy

Podziel się
Komentarze1

Migrena to poważna choroba neurologiczna. Ból głowy jest bardzo silny, nieprzyjemny i wyczerpujący. Wpływa na nasze samopoczucie oraz wydajność. Po tak uciążliwym bólu czujemy się wykończeni psychicznie i fizycznie. Choroba ta nawet na kilka godzin potrafi nas zniewolić i odciąć od rzeczywistości.

Sposoby na migrenowe bóle głowy

Nie ma lekarstwa, które mogłoby ją całkowicie wyleczyć. Można ją jedynie osłabić i zmniejszyć jej intensywność. Bardzo ważne jest, by zacząć leczenie w jak najwcześniejszym stadium. Leczenie może zapobiegać i łagodzić objawy oraz przerwać napad choroby.

Jak leczyć uporczywy ból migrenowy?

Lekarstwa bez recepty

Migrenę można leczyć za pomocą lekarstw bez recepty. Do tej grupy zaliczamy niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. aspirynę, ibupforen, paracetamol. Analgetyki proste i złożone są to środki, które również skutecznie zwalczają ból i mogą przynieść ulgę. Jednak, by ich działanie było prawidłowe i przynosiło zamierzone rezultaty, należy lek zażyć najwcześniej po rozpoczęciu napadu bólu, najlepiej przed wystąpieniem innych objawów, np. nudności.

Leki na receptę

Tryptany są to leki wydawane na receptę. Podstawową zaletą tryptanów jest to, że zwalczają nie tylko ból, ale też inne objawy, które mu towarzyszą. Do najbardziej popularnych zaliczamy nudności, światłowstręt, wymioty, nadwrażliwość na dźwięk i zapach. Tryptany można stosować w dowolnym momencie ataku, lecz tylko zgodnie z zaleceniem lekarza.

Ziołowe środki na migrenę

Wyciąg z miłorzębu japońskiego, kozła lekarskiego, krawnika pospolitego, również pomagają w leczeniu bólu głowy. Za pomocą ziołowych preparatów można pomóc sobie w przetrwaniu  migreny  lub sprawić, by ustąpiła.

Domowe sposoby na migrenę

  1. Chcąc przynieść sobie ulgę stosuj zimne i ciepłe okłady oraz uciskaj delikatnie tętnicę skroniową po tej stronie, gdzie występuje ból.
  2. Lepsze samopoczucie podczas migreny może zagwarantować gorąca i rozluźniająca kąpiel.
  3. Gdy męczy cię uporczywy ból, najlepiej położyć się w cichym miejscu. By złagodzić objawy światłowstrętu, należy zasłonić wszystkie okna i wyłączyć światło. Sen, również może przynieść ukojenie, a co najważniejsze w międzyczasie zaczną działać leki, zwalczające migrenę.
  4. Podczas leczenia migrenowego bólu głowy należy zwrócić uwagę na prawidłową ilość snu, aktywność fizyczną oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Większą wagę przywiązywać do swojej diety, technik relaksacyjnych, np. dwa razy w tygodniu uprawiać jogę. Należy unikać stresu, silnego słońca, głośnych dźwięków i intensywnych zapachów.

Migrena to chorobą, której nie da się wyleczyć. Może z wiekiem ustąpić lub towarzyszyć całe życie. By przynieść sobie ulgę i złagodzić ból należy stosować leki, dbać o swoje zdrowie i unikać, np. silnego słońca. Pomimo stosowania się do wyżej wymienionych rad, pulsujący ból migrenowy czasem jest tak silny, że może trwać przez kilka godzin, a napady mogą powracać nawet cztery razy w tygodniu.

Komentarze do: Sposoby na migrenowe bóle głowy (1)

e-Rzecznik
e-Rzecznik 30-05-2014 16:59

Migrena

1

Niekiedy wszystkie sposoby w przypadku migreny zawodzą. Można zminimalizować to ryzyko pozostając pod stałą opieką poradni neurologicznej. Dzięki niej pacjent ma dostęp do skutecznego leczenia a także może uzyskać potrze... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze