Szukaj

Jak odczuć ulgę przy bólu głowy?

Podziel się
Komentarze0

Każdemu kto pracuje w biurze, siedząc przed komputerem, nerwowo patrząc w zapełniony rożnymi terminami kalendarz, męczący ból głowy nie jest obcy.  Ponad 70% pracowników biurowych skarży się na częste migreny, obniżające poziom koncentracji, a co za tym idzie- powodujące pogorszenie jakości pracy.

Jak odczuć ulgę przy bólu głowy?

Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą zmniejszyć ryzyko tych dolegliwości, niekoniecznie poprzez sięganie po tabletki.

Bóle głowy często związane są ze źle umeblowanym miejscem pracy! Nieodpowiednio dobrane biurko, przy którym siedzi się na zbyt niskim czy nadmiernie wysokim krześle, cz też źle ustawiony monitor, wywołują nieustanne napięcia mięśni. Aby tego uniknąć, należy ułożyć przedramiona poziomo na biurku, w innym wypadku obciążamy barki, których napięcie wywołuje promieniujący ból do szyi i głowy. Następnym niechlubnym gwarantem dolegliwości jest zbyt blisko ustawiony monitor. Ekran powinien znajdować się w odległości ok.50- 70 cm, a jego górna krawędź powinna znajdować się na wysokości naszych oczu, inaczej nadwerężymy mięśnie szyi.

Kolejnym sposobem na uniknięcie bólu głowy jest utrzymywanie dobrej pozycji siedzącej. Krzywe i niewygodne krzesło jest jedną z przyczyn złego samopoczucia. Nie zaszkodzi nam częste zmienianie pozycji oraz wykonanie kilku ćwiczeń rozciągających w trakcie przerwy pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Właśnie w częstym ruchu tkwi metoda na pozbycie się bólu - należy od czasu do czasu przejść kilka kroków po biurze, korzystać ze schodów zamiast z windy oraz co ważne, regularnie wietrzyć pomieszczenie. W momencie gdy w jednym pokoju pracuje kilka osób powietrze szybko staje się ciężkie.


Nieprawidłowe oświetlenie w biurze jest kolejną przyczyną uciążliwych dolegliwości w okolicach skroni. Światło w pokoju nie powinno być zbyt intensywne oraz, co ważne, nie powinno bezpośrednio oświetlać monitora, bowiem powoduje to nadmierne promieniowanie, co zdecydowanie męczy nasz wzrok i prowadzi do bólu.  Bardzo wrażliwi pracownicy powinni uważać również na to, czy drukarka lub kserokopiarka nie znajdują się za blisko ich miejsca pracy. W miarę możliwości należy usunąć te urządzenia z naszego otoczenia.

W walce z regularnymi dolegliwościami pomaga nam również odpowiednie odżywianie. Dziennie należy przyjmować co najmniej dwa litry płynów, najlepiej wody lub soków, ponieważ kawa i czarna herbata sprzyjają powstawaniu bólu.  Najbardziej polecane przekąski to świeże owoce. Naprawdę wrażliwe osoby nie powinny z kolei przesadzać z dużą ilością serów, białego pieczywa czy mięsa wieprzowego, ponieważ produkty te mogą się przyczynić do powstawania bólu głowy.

Jeśli po zastosowaniu tych zaleceń, ból głowy nadal będzie występować, nie należy natychmiast sięgać po tabletki przeciwbólowe. Spróbujmy najpierw pięciominutowego masażu skroni, najlepiej przy użyciu zwykłego olejku miętowego z apteki. Z kolei osoby, które nie mają bardzo wrażliwego żołądka, mogą zastosować również ekstrakt z lepiężnika, który zawiera naturalne substancje rozkurczające, łagodzące bóle głowy.

Autor:

Manuela Tomala

Komentarze do: Jak odczuć ulgę przy bólu głowy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz