Szukaj

Recepta na wiosenne dolegliwości bólowe

Podziel się
Komentarze0

Ból głowy, przeziębienia, osłabiony organizm, apatia i brak energii do działania – to kilka z symptomów wiosennego przesilenia. Co zrobić, żeby wiosna nie kojarzyła nam się z bólem? Jak znowu cieszyć się jej urokami? Poznaj z nami receptę na wiosenne dolegliwości bólowe.

Recepta na wiosenne dolegliwości bólowe

Gdy nadchodzi wiosna…

Wiosna może okazać się mniej przyjemna niż nam się wydawało. Zmieniająca się ciągle aura za oknem (raz deszcz, raz słońce, a niekiedy nawet śnieg), skoki temperatury oraz ciśnienia atmosferycznego osłabiają i męczą nasz organizm. Boli nas głowa, pojawiają się bóle kości, czujemy rosnącą temperaturę ciała. Nie mamy siły nic robić, nawet ruszyć się z łóżka. Osłabienie organizmu przekłada się na nasze samopoczucie, mamy problemy z koncentracją, utrzymującym się złym nastrojem.  Są to dość częste objawy przesilenia wiosennego – reakcji organizmu na zmieniającą się gwałtownie aurę pogodową po długiej zimie. 

Aby nie dopuścić do pojawienia się dolegliwości musimy stopniowo przystosowywać się do nowych warunków atmosferycznych, a także w porę walczyć z pierwszymi pojawiającymi się objawami, np. bólami głowy. Pamiętaj o kilku ważnych, a jednocześnie prostych zasadach, które pozwolą przejść przez wiosnę bez uciążliwych dolegliwości.

1. Korzystaj z bogactw natury
– wiosną natura budzi się do życia dostarczając nam całej palety świeżych i pysznych warzyw oraz owoców, np. pomidorów, rzodkiewek czy truskawek. Są one fantastycznym źródłem wielu cennych witamin, które wzmocnią organizm.
2. Ruszaj się – stopniowo staraj się spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu, ruszając się. Szybki spacer po parku, krótka gimnastyka pomogą wzmocnić organizm i przystosować go jednocześnie do nowej aury pogodowej.

3. Zrelaksuj się – pamiętaj o właściwym wypoczynku. Przesilenie wiosenne sprawia, że czujemy się ciągle zmęczeni. Tak samo reaguje nasz organizm. Nie zmuszaj go do dodatkowego wysiłku, tylko pozwól odpocząć, zregenerować się i zebrać potrzebną energię.

4. Ubieraj się na cebulkę – wiosną, jak żadną inną porą roku, pogoda potrafi być wyjątkowo zmienna. Nie ufaj jej. Wychodząc do pracy za oknem może świecić słońce i być ciepło, a wracając z niej może lać deszcz i wiać silny wiatr. Jeśli nie będziesz odpowiednio ubrany, bardzo łatwo wychłodzić organizm, a to już pierwszy krok do pojawienia się przeziębienia lub infekcji.
5. Bądź przygotowany – często zmieniające się ciśnienie atmosferyczne czy pogoda mogą przyczynić się do nagłego pojawienia się dolegliwości bólowych, tj. bólów głowy, stawów, kości. Towarzyszą one również przeziębieniom i infekcjom. Miej wówczas przy sobie wypróbowany lek, np. Ibupar, który pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.

IBUPAR - Gotowy do działania

Jeśli jeszcze nie masz swojego zaufanego i sprawdzonego leku na pojawiające się dolegliwości bólowe, warto zastanowić się, czego od niego oczekujesz. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele specyfików zawierających różne substancje czynne, a przez to działających nieco inaczej. Jedną z bardziej popularnych i przebadanych jest ibuprofen. Działa on przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie, w miejscu pojawienia się dolegliwości.

Ibuprofen znaleźć można np. w tabletkach Ibupar. Ten niesteroidowy lek przeciwzapalny dostępny jest na rynku w dwóch wersjach:
  • Ibupar – jedna tabletka zawiera 200 mg substancji czynnej.
  • Ibupar Forte – jedna tabletka zawiera 400 mg substancji czynnej.
Lek wykazuje maksymalne stężenie substancji czynnej we krwi po 1 do 2 godzin od przyjęcia.2 Co niezwykle istotne, Ibupar jest zdecydowanie tańszy niż większość leków przeciwbólowych, zawierających tą samą substancję czynną. Sugerowana cena opakowania leku Ibupar 200 mg., zawierającego 10 tabletek to 4,66 zł, natomiast leku Ibupar Forte 400 mg (10 tabletek) – 5,95 zł. 

Mając pod ręką Ibupar, mamy szansę ukoić nagły ból. Dzięki temu będziemy mogli ponownie cieszyć się urokami wiosny.

Komentarze do: Recepta na wiosenne dolegliwości bólowe

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz