Szukaj

Lecz migrenę z... iPodem!

Podziel się
Komentarze0

Czasu trwania migreny nie da się przewidzieć, może trwać kilka godzin a nawet kilka dni. Objawy to m. in. nudności, wrażliwość na światło, potrzeba odpoczynku, zawroty głowy, zaburzenia mowy, trudności z koncentracją, zaczerwienione oczy.Migrena jest bardzo uciążliwa, często nie do wytrzymania. Okazuje się, że chorym może pomóc… aplikacja na smartfona.

Aplikacje są dostępne w dwóch językach, angielskim i niemieckim, można je pobrać za darmo. Za pośrednictwem iPhone’a i iPada będzie można ustalić np.  kalendarz pozwalający przewidzieć kiedy pojawi się ból.

Programy potrafią zapisywać niezliczone dane i je porównywać. Można w nich zapisywać typy bólu i osobiste odczucia na jego temat.


Dane mogą posłużyć do wybrania właściwej formy terapii. Aplikacje pozwalają na zapisywanie postępów leczenia, dlatego w krótkim czasie można otrzymać wyniki, które będą nie tylko informacją dla chorego, ale również pomocą i wskazówką dla lekarzy.

Aplikacje mogą pomóc również w przypadku innych chorób związanych np. z chorobami wewnętrznymi, neurologią, ortopedią, czy medycyną ogólną.

Program Pain Center Kiel zawiera szeroki zakres wiedzy na temat migreny. Wszystkie słówka ułożone są w nim w kolejności alfabetycznej, każde opisane i uzasadnione. Danymi można się dzielić z innymi użytkownikami. Program dostępny jest też w wersji na komputery.

Komentarze do: Lecz migrenę z... iPodem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz