Szukaj

Soniczna szczoteczka do twarzy - oczyszczanie twarzy szczoteczką elektryczną

Dokładne mycie i oczyszczanie skóry twarzy jest bardzo ważne. Przeciwdziała ono powstawianiu wyprysków, zaskórników, zrogowaceń oraz zmarszczek, przez co dłużej możemy cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem. W codziennej pielęgnacji skóry twarzy doskonale przydadzą się nowoczesne gadżety i akcesoria. Jednym z największych hitów w tej kategorii są szczoteczki soniczne. Warto zatem dowiedzieć się, jak działają te urządzenia oraz jakie są ich wady i zalety.

Soniczna szczoteczka do twarzy - oczyszczanie twarzy szczoteczką elektryczną

Zakup szczoteczki sonicznej to dla wielu osób przełom w codziennej pielęgnacji twarzy. Efekty i odczucia są podobne jak w przypadku zamiany manualnej szczoteczki do mycia zębów na jej elektryczny odpowiednik. Dzięki szczoteczce sonicznej nasza twarz jest znacznie bardziej czysta i świeża niż po umyciu jej w tradycyjny sposób. Kto raz odczuje tę różnicę, zapewne nie będzie chciał powrócić do dawnych metod pielęgnacji skóry.

Czym są szczoteczki soniczne?

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które służy do oczyszczania twarzy. Przy pomocy takiego gadżetu codzienna pielęgnacja cery jest łatwa i o wiele bardziej skuteczna niż w przypadku tradycyjnych metod oczyszczania skóry.

Działanie elektrycznych szczoteczek do twarzy opiera się na tej samej zasadzie, co oczyszczanie skóry przy pomocy szczoteczki manualnej. Technologia soniczna zastosowana w szczoteczkach sprawia, że urządzenie wykonuje nawet 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę. Dzięki temu mycie skóry z użyciem szczoteczki sonicznej jest nawet 6 razy dokładniejsze niż w przypadku użycia samych dłoni.

Jak używać szczoteczki soniczne?

Producenci szczoteczek sonicznych zapewniają, że są to bezpieczne urządzenia, które można z powodzeniem wykorzystywać do codziennej pielęgnacji cery. Włókna szczoteczki oraz zastosowany w niej mechanizm oczyszczania twarzy są na tyle delikatne, że nie powinny powodować uszkodzeń naskórka, nawet przy częstym stosowaniu. Jednak w przypadku, kiedy mamy cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień, warto rozważyć stosowanie szczoteczki w kilkudniowych odstępach. Dzięki temu unikniemy uszkodzenia warstwy lipidowej naskórka.

Do mycia twarzy szczoteczką soniczną można użyć jedynie wody. Niemniej jednak stosowanie różnego rodzaju kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania skóry jest dozwolone. Co więcej użycie odpowiedniego dla naszej cery preparatu może dodatkowo wzmocnić efekt oczyszczenia i odświeżenia skóry. Jednak trzeba pamiętać, aby przed przystąpieniem do mycia twarzy za pomocą szczoteczki elektrycznej, wykonać staranny demakijaż.

Stosując szczoteczkę soniczną należy pamiętać, aby nie myć nią cienkiej i delikatnej skóry wokół oczu. Natomiast dobrą wiadomością jest to, że można z powodzeniem wykorzystać to urządzanie do oczyszczania i pielęgnacji innych partii ciała, szczególnie szyi, dekoltu i pleców.

W tym miejscu warto wspomnieć także o konieczności regularnego czyszczenia główki szczoteczki oraz o jej wymianie, przynajmniej co 3 miesiące.

Wady i zalety stosowania szczoteczki sonicznej

Zalety stosowania szczoteczki sonicznej

Szczoteczka soniczna myje twarz bardzo dokładnie. Działa na naszą skórę podobnie jak peeling. Doskonale złuszcza martwy naskórek i oczyszcza pory, dzięki czemu zapobiega powstawianiu zrogowaceń i zmian skórnych. Elektryczna szczoteczka do twarzy polecana jest w szczególności do pielęgnacji skóry tłustej, ze skłonnością do powstawania wyprysków.

Szczoteczka soniczna pełni także funkcje masażera. Pobudza krążenie, dzięki czemu skóra staje się lepiej ukrwiona. W związku z tym regularne stosowanie takiego urządzenia poprawia koloryt naszej cery oraz uelastycznienia naskórek.

Warto dodać, że oczyszczanie twarzy szczoteczką soniczną dobrze przegotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych. Dzięki temu kremy, maseczki oraz inne stosowane przez nas środki do pielęgnacji twarzy świetnie wchłaniają.

Ponadto regularne korzystanie ze szczoteczki sonicznej sprawia, że zmarszczki stają się zdecydowanie mniej widoczne. Z twarzy znikają także przesuszone fragmenty naskórka oraz grudki i zaskórniki. Dzięki temu wykonany przez nas makijaż lepiej się prezentuje i dłużej utrzymuje się na twarzy.

Wady stosowania szczoteczki sonicznej

Zakup szczoteczki sonicznej do oczyszczania twarzy to duży wydatek. Cena takiego kosmetycznego hitu to nawet kilkaset złotych. Trzeba także pamiętać o tym, że użytkowanie szczoteczki elektrycznej niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ze względów higienicznych istnieje konieczność wymiany głowicy szczoteczki przynajmniej raz na trzy miesiące.

Szczoteczki soniczne mogą także podrażniać skórę niektórych osób, szczególnie na początku ich stosowania. Często zdarza się również, że osoby, które mają cerę tłustą, skłonną do zanieczyszczeń i powstawania wyprysków mogą w krótkim czasie po rozpoczęciu korzystania z urządzenia zauważyć pogorszenie wyglądu skóry. Pojawianie się większej ilości zmian trądzikowych w początkowej fazie procesu oczyszczania skóry jest typowym zjawiskiem.

Wadą urządzenia jest również to, że nie każdy może go używać. Mimo że szczoteczka soniczna oczyszcza twarz naprawdę delikatnie, to jednak jej stosowanie nie jest wskazane przy skórze atopowej i ze skłonnością do alergii. Również osoby cierpiące na choroby skórne takie jak egzema lub zapalenie mieszków włosowych nie powinny używać tego typu urządzeń.

Autor: Alicja Gajdowska

Komentarze do: Soniczna szczoteczka do twarzy - oczyszczanie twarzy szczoteczką elektryczną

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz