Szukaj

Pielęgnacja skóry pleców

Podziel się
Komentarze0

Plecy to część ciała, o której w trakcie pielęgnacji często zapominamy. Balsamujemy nogi, ręce, brzuch, klatkę piersiową, a co z plecami? Czy nie chciałybyśmy latem się pochwalić piękną i gładką skórą w tym właśnie obszarze? Czy nie chciałybyśmy, idąc na imprezę i zakładając bluzkę z odkrytymi plecami, zachwycać ludzi wokół nas? Aby tak się stało, musimy zwrócić więcej uwagi na tę, jakże często zaniedbywaną, część naszego ciała.

Pielęgnacja skóry pleców

Co istotne, skóra pleców jest zdecydowanie grubsza niż ta na twarzy czy dekolcie, a co za tym idzie, dużo wolniej się regeneruje i wymaga innej pielęgnacji.

W domu

Pielęgnacja każdej części ciała zaczyna się w domu. W przypadku pleców będą to głównie peelingi i balsamy. Peeling powinien być stosowany raz w tygodniu, aby złuszczyć obumarły naskórek, wygładzić plecy i sprawić, by kosmetyki łatwo się wchłaniały.

Z racji tego, że obszar pleców jest dość ciężki do „dosięgnięcia”, o wykonanie takiego peelingu możemy poprosić przyjaciółkę, chłopaka albo udać się do salonu kosmetycznego. Innym rozwiązaniem będzie użycie specjalnej szczotki z długą rączką, którą bez problemu taki peeling, czy masaż wykonamy. Po zrobieniu peelingu dobrze jest nałożyć na plecy i ramiona maseczkę nawilżającą, może być gotowa, kupiona w sklepie, bądź przygotowana w domu np. z miodu, miąższu aloesu.

Po ok. 15 minutach taką maseczkę zmywamy i smarujemy skórę balsamem nawilżającym.

Jeśli masz skłonności do przetłuszczającej się skóry, powinnaś robić kąpiele z dodatkiem naparu z rumianku czy lawendy. Taka kąpiel złagodzi wszelkie podrażnienia i pomoże w leczeniu trądziku, wszelkiego rodzaju krostek.

Po codziennej kąpieli nie zaszkodzi również przetrzeć skórę pleców i dekoltu tonikiem antybakteryjnym.

W salonie kosmetycznym

Zabiegami, które nie są możliwe do wykonania w domu, a raz na jakiś czas przydałyby się skórze pleców, są m. in. peeling kawitacyjny, który dogłębnie oczyści naszą skórę i usunie martwy naskórek, peelingi z kwasem migdałowym i azelainowym - wygładzą i rozjaśnią skórę,  mikrodermabrazja - ujednolici kolor skóry poprzez pobudzenie jej regeneracji, mezoterapia bezigłowa - odżywi skórę dzięki zjawisku elektroporacji.

Trądzik, który jest zmorą wielu osób, może pozostawić po sobie wiele blizn i przebarwień, które z pleców schodzą bardzo długo, bądź w ogóle. Rozwiązaniem tego problemu jest laseroterapia, którą wykonujemy również w gabinecie kosmetycznym. Jednakże lepiej dużo wcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację skór,y aby uniknąć tego typu zabiegów.

Aleksandra Duda

Komentarze do: Pielęgnacja skóry pleców

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz