Szukaj

Właściwości czerwonej glinki

Podziel się
Komentarze0

Czerwona glinka polecana jest przede wszystkim osobom z cerą wrażliwą i ze skłonnościami do alergicznych zmian. Jej regularne stosowanie uszczelnia naczynia krwionośne i minimalizuje ryzyko ich pękania. Często stosuje się ją również w leczeniu trądziku różowatego. Należy uważać, ponieważ przy dłuższym stosowaniu może przyciemnić skórę.

Właściwości czerwonej glinki

Glinki wykazują magnetyczne właściwości i na nich opierają swoje działanie. Upraszczając cały proces: ujemne jony zawarte w glince, przyciągają dodatnie jony zanieczyszczeń naszej skóry oraz substancji toksycznych znajdujących się w naszym organizmie. W czasie wydobywania glinki, naraża się ją na kontakt z metalem (maszyny i narzędzia), a co za tym idzie, na utratę części swojej specyfiki. Dopiero proces suszenia na słońcu, przywraca glince jej charakterystyczne właściwości. Z tego powodu, niezwykle istotne jest, aby w czasie przyrządzania maseczek i napojów nie używać żadnych metalowych przedmiotów.

Czerwona odmiana glinki zawiera duże ilości krzemu, manganu, potasu, żelaza oraz tytanu. Stosowana może być na wiele sposobów.

Maseczki

Około 10 g produktu łączymy z wodą mineralną lub źródlaną, do uzyskania konsystencji gładkiej pasty. Grubą warstwę papki nakładamy na twarz i zostawiamy na 10-15 minut. Bardzo ważne jest, aby nie pozwolić maseczce wyschnąć, w tym celu możemy zraszać twarz wodą termalną. Po upływie odpowiedniego czasu i zmyciu maseczki nakładamy łagodny krem nawilżający. Zabieg powtarzamy nie częściej niż raz w tygodniu.

Nacieranie

20 gramów glinki wsypujemy do 150 ml przegotowanej, letniej wody i zostawiamy na 2-3 godziny. Przed użyciem wstrząsamy. Zanurzonym w glinianej wodzie wacikiem nacieramy chorobowo zmienione miejsce. Zabieg ten wspomaga leczenie okładami.

Kąpiele

Kąpiele z dodatkiem czerwonej glinki działają relaksująco i odprężająco. Polecane są również przy przeziębieniach. Do wanny wsypujemy około 100-200 gramów glinki i zalewamy ciepła wodą. Zostajemy w wannie przez 15-20 minut.

Higiena osobista

Glinkę z powodzeniem możemy używać w czasie mycia zębów. Usuwa ona kamień nazębny oraz zapobiega krwawieniu dziąseł. Ma właściwości bakteriobójcze oraz wybielające, odświeża oddech. W przypadku włosów glinka niweluje ich łamliwość i wypadanie. Działa przeciwłupieżowo i stymuluje ukrwienie skóry.

Stosowanie doustne

Przynosi ulgę przy bólach gardła, zapaleniu migdałów i anginie. Można stosować ją jako płukankę gardła lub rozpuścić łyżeczkę produktu np. w herbacie szałwiowej.

Komentarze do: Właściwości czerwonej glinki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz