Szukaj

Zabiegi kwasem migdałowym

Podziel się
Komentarze0

Jeśli twoja cera jest wrażliwa i problematyczna z tendencją do łojotoku, trądziku, naczynek oraz przebarwień to zabiegi kwasem migdałowym będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Dowiedz się więcej o zbawiennych właściwościach kwasu migdałowego.

Zabiegi kwasem migdałowym

Kwas migdałowy jest zaliczany do grupy kwasów AHA, czyli alfa-hydroksylowych. W naturze występuje w gorzkich migdałach.

Komu jest polecany zabieg kwasem migdałowym?

Kwas migdałowy jest zalecany przede wszystkim osobom z cerą problematyczną: trądzikową, naczynkową, wrażliwą, tłustą. Będzie także doskonałym rozwiązaniem dla skóry dojrzałej. Cera, po zabiegu kwasem migdałowym, staje się wyraźnie rozjaśniona. Zmiany trądzikowe się wysuszają, przebarwienia zaczynają być słabiej widoczne, zmniejsza się łojotok, zmarszczki zostają wygładzone, a skóra wrażliwa staje się mniej podatna na podrażniające ją czynniki zewnętrzne.

Jakie ma właściwości i jak działa?

Kwas migdałowy posiada właściwości antybakteryjne, złuszczające, odbarwiające, rozświetlające i wygładzające. Działa na warstwę rogową skóry. Rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. W konsekwencji następuje złuszczenie powierzchniowej warstwy zrogowaciałych komórek.

Domowe kuracje kwasem migdałowym

Kwas migdałowy jest zawarty w kosmetykach do codziennej pielęgnacji skóry. Jeżeli decydujemy się na kurację kremem, który zawiera kwas migdałowy, musimy pamiętać, że jego stężenie nie powinno być większe niż 10%. Na początku stosowania należy używać kosmetyku o niskim stężeniu, zaś z biegiem czasu, gdy nie wystąpią żadne niepożądane objawy (nadmierne pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie), można stopniowo je zwiększać.

Kosmetyczny zabieg kwasem migdałowym - przebieg i cena

Przed zabiegiem zalecane jest kilkutygodniowe stosowanie kwasu migdałowego o niskim stężeniu - ma to na celu przygotowanie skóry do peelingu oraz wykrycie ewentualnej nadwrażliwości skóry na kwas. Zabieg może być przeprowadzony w gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym. Składa się z kilku etapów:

  1. oczyszczenie skóry z warstwy sebum – kwasy AHA są nierozpuszczalne w tłuszczach, dlatego sebum na powierzchni skóry stanowi barierę dla kwasu migdałowego,
  2. zastosowanie tzw. pre-peelingu, który ma stosunkowo niskie stężenie (2%),
  3. nałożenie na skórę peelingu z 50% lub 70% kwasem migdałowym, który należy trzymać na twarzy przez około 20 minut,
  4. na koniec nakładany jest krem nawilżający, który zawiera m.in. rumianek, witaminy A, C, E, olejek jojoba oraz masło shea.

Trzeba pamiętać, że jeśli chcemy osiągnąć zadowalające nas rezultaty, zabieg powinien być wykonywany kilkukrotnie. W trakcie kuracji nie wolno korzystać z solarium ani opalać się na słońcu (jeśli wychodzimy na słońce powinniśmy używać kremu z filtrem UV nie mniejszym niż 25 SPF). Cena pojedynczego zabiegu waha się od 80 do 100 zł. Jest również możliwość kupna całego pakietu zabiegów - w takiej sytuacji cena pojedynczego zabiegu jest niższa o ok. 10-20 zł.

Zbieg kwasem migdałowym może wyraźnie poprawić stan cery problematycznej. Trzeba tylko pamiętać, że pożądany efekt osiągniemy dopiero po kilku zabiegach. Kwas migdałowy może spełnić marzenie o pięknej, zdrowej i jasnej skórze.

Autor: Jagoda Marek

Komentarze do: Zabiegi kwasem migdałowym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz