Szukaj

Masaż twarzy

Podziel się
Komentarze0

Gdy słyszymy słowo „masaż”, kojarzy nam się ono z czymś relaksującym i przyjemnym. Masować można nie tylko ciało, ale również twarz. Przedstawimy, jak wykonywać masaż twarzy oraz korzyści związane z tym zabiegiem.

Masaż twarzy

Masaż jest formą oddziaływania na ciało człowieka za pomocą kończyn lub specjalnych substancji i urządzeń w postaci ucisków, ugniatania, rozcierania, uklepywania, wibracji lub uderzeń w celach leczniczych, relaksacyjnych czy kosmetycznych, a także odmładzających. To również jedna z najstarszych dziedzin lekarskich.

Jak wykonać masaż twarzy?

Rodzajów masażu jest mnóstwo – m.in. klasyczny, sportowy, wodny czy tajski – dziś jednak skupimy się na masażu twarzy. Wykonywanie go ma na celu usunięcie przemęczenia, odmłodzenie skóry oraz pomoc leczeniu chorób dotykających mięśni twarzy i skóry. Może też poprawić ukrwienie oraz pomóc z workami i opuchlizną pod oczami.

Przy masażu twarzy ważna jest przede wszystkim delikatność wykonywanych ruchów, ponieważ na tę część ciała składa się cała sieć naczyń krwionośnych, zakończeń nerwowych i dużo mięśni, więc trzeba obchodzić się z nimi delikatnie. Idealną porą na tę czynność jest wieczór – po męczącym dniu skóra najlepiej odpocznie.

Oto krótka instrukcja dotycząca wykonywania masażu twarzy:

  • demakijaż i zastosowanie toniku – ważne jest oczyszczenie skóry i ‘przygotowanie’ jej
  • krem – najlepiej półtłusty, nałożyć obfitą porcję
  • czoło masować drugim i trzecim palcem od środka ku skroniom, przy tym zataczając niewielkie kółka, kierowac się od środka ku górze i lekko na boki
  • skóra wokół oczu – również trzecim i czwartym palcem, lecz ruch zaczynamy od wewnętrznego kącika oka, lekko uciskając skórę
  • masaż policzków – ruchy koliste od kącików ust w kierunku oczu
  • na koniec – ruchami głaszczącymi masujemy całą twarz od brody ku skroniom, najpierw jedną, a potem drugą połowę

Zalety masażu twarzy

Przy masażu twarzy wpływamy na układy limfatyczny, krążenia, nerwowy i hormonalny, lecz  najwięcej korzyści przynosi on skórze i mięśniom twarzy. W wyniku masowania skóry pobudzamy układ krwionośny, tym samym nadając skórze różowe zabarwienie oraz dotleniając ją. Usunięty zostaje również zrogowaciały naskórek, co ułatwia oddychanie skóry i ulepsza działanie kosmetyków – sprawia, że skóra staje się bardziej chłonna: lepiej wchłania aktywne składniki zawarte w stosowanych w trakcie masażu preparatach.

Masaż twarzy również ujędrnia i wygładza skórę oraz wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając powstawaniu zmarszczek mimicznych (oczywiście nie zlikwiduje ich do końca, lecz może spowolnić czas ich formowania). Zapobiega też wiotczeniu skóry na twarzy, szyi i dekolcie oraz utracie owalu twarzy, ma działanie liftingujące oraz łagodzi rysy. Usuwa oznaki przemęczenia, worki i opuchliznę w okolicach oczu.

Dziesięć minut dziennie  poświęconych masażowi twarzy to niewiele, a jednak niesie ze sobą sporo korzyści dla naszej skóry. Po opanowaniu tej techniki można go wykonywać choćby przy oglądaniu filmu czy przed snem. Warto poświęcić tę niewielką ilość czasu, by potem móc cieszyć się piękną i odmłodzoną skórą.

Autor: Kinga Siedlik

Komentarze do: Masaż twarzy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz