Szukaj

Pokrzywa na włosy

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta marzy, by mieć piękne włosy, jednak większość z nas boryka się z różnymi problemami. Obecnie coraz popularniejsze stają się kuracje domowe, które okazują się niezwykle skuteczne, a nie wymagają wielkich nakładów gotówki. Pokrzywa jest jedną z roślin, którą wykorzystuje się do samodzielnej pielęgnacji włosów.Najczęściej rośnie w pobliżu dróg lub w przydomowych ogródkach, w związku z czym każdy ma do niej łatwy dostęp. Pokrzywa ma właściwości drażniące naszą skórę, jednak w momencie gdy zostanie ugotowana lub ususzona traci tę drażniąca właściwość i można bezproblemowo wykorzystywać jej bogate właściwości lecznicze i kosmetyczne.

Korzystny wpływ pokrzywy na włosy jest znany od dawna. Wykorzystuje się ją między innymi jako środek służący do wzmacniania cebulek włosów. Co więcej posiada ona również właściwości przeciwłupieżowe.

Wzmacnianie włosów a pokrzywa

W warunkach domowych pokrzywy można wykorzystać do sporządzenia eliksiru do włosów.
Do jego przygotowania wykorzystuje się suszone liście pokrzywy, które zalewa się wrzątkiem. Kiedy liście pokrzywy namokną a napar wystygnie można przystąpić do płukania włosów.

Uwaga! Przygotowując tą płukankę konieczne jest używanie liści z suszonej pokrzywy. Wykorzystanie liści świeżej rośliny może doprowadzić do zabarwienia włosów na kolor zielony. W związku z tym zaleca się, by unikać stosowania tej płukanki do jasnych włosów.


Wypadanie włosów a pokrzywa


Pokrzywa
jest rośliną, którą wykorzystuje się jako środek zapobiegający wypadaniu włosów. W momencie gdy zaobserwujemy, że tracimy coraz więcej włosów warto zastosować kurację z pokrzywy.

W tym celu musimy przygotować garść pokrzyw, które zalewa się ¼ litra zagotowanego octu.
Pokrzywy powinny moczyć się w w occie prze około 15 minut, kolejno należy odcedzić je przez sito. Tak przygotowanym wystudzonym wywarem powinno się przemywać włosy średnio co 2 dni.

Kuracja powinna wzmocnić włosy i zapobiec im wypadaniu. Jeśli jednak nie zauważymy żadnej poprawy należy skontaktować się z lekarzem, gdyż wypadanie włosów może być objawem poważnych chorób.

Pokrzywa a łupież

Pokrzywa jest również wykorzystywana do walki z łupieżem. Okazuje się, że korzeń z pokrzywy posiada właściwości pomagające w walce z łupieżem. Tonik zapobiegający łupieżowi sporządza się z korzenia pokrzywy, który należy rozdrobnić. Następnie całość powinno zalać 1 litrem wody i 2 filiżankami octu. Wszystko to należy gotować około 30 minut. Taką substancję powinno wcierać się  raz w tygodniu w skórę głowy.

Stosując jakąkolwiek kuracje pokrzywową należy unikać farbowania włosów i silnie działających kosmetyków. Zaleca się natomiast, by używać delikatnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, gdyż te silne mogą podrażnić skórę głowy.

Komentarze do: Pokrzywa na włosy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz