Szukaj

Makijaż dla niebieskich oczu

Podziel się
Komentarze1

Oczy niebieskie - życie królewskie…Jak więc wykonać makijaż dla oczu tego koloru? Kobiety o niebieskich oczach mają duże pole do popisu, a raczej do pomalowania. Mogą pobawić się barwami, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt. Sprawdź, jak malować niebieskie oczy!

Makijaż dla niebieskich oczu

Głęboka intensywność

Ciemnoniebieskie, szaro-niebieskie, a może w kolorze lodowatego błękitu? Jakie by nie były, w niebieskie oczy trudno nie patrzeć, niełatwo też się im oprzeć, a ich właścicielki posiadają bardzo romantyczne i uwodzicielskie spojrzenie. Są w tak dobrej sytuacji, że praktycznie wszystkie cienie na ich powiekach wyglądać będą idealnie, można tylko pozazdrościć.

Ale jak zrobić naprawdę idealny makijaż? Nie zapominajmy, że warto odchodzić od cieni naturalnych kolorów. Mamy dzisiaj taką paletę barw, że grzechem byłoby z niej nie skorzystać, tym bardziej w okresie kiedy królują intensywne, neonowe kolory – czyli teraz!

Różnokolorowe spojrzenie

Jeśli postawimy na tak zwany bezpieczny makijaż, nie zapominajmy o zieleniach, żółciach, różach, odcieniach koralowych i miedzianych. Ważne jest, aby skontrastować je np. z brązami, czerniami, beżami, fioletami, czy szarością.  Szczególnie miedzie i brązy świetnie wydobywają błękit oczu, a z błyszczykiem w kolorze słońca tworzą zaskakujący efekt, w sam raz na lato, kiedy do tego wszystkiego nasza skóra jest opalona.

Zawsze piorunujący efekt daje oko w wielu kolorach, tak więc wycieniujmy swoją powiekę, od najjaśniejszego koloru w wewnętrznym, do najbardziej intensywnego w zewnętrznym kąciku oka.

Baw się kolorami

Niebieskookie łatwo mogą zmienić się w kolorowe ptaki, właśnie za sprawą makijażu. Nieważne jakie kolory nałożymy na powieki, wystarczy się nimi pobawić, pomieszać, pamiętać
o wydobyciu różnych tonów barw, o wykorzystaniu całej górnej powieki, aż po brwi i nie zapominając przy tym o dolnej części oka. Niebieski a niebieski, to duża różnica.

Żeby osiągnąć efekt naprawdę niebieskich oczu postawmy na róż, tylko na róż. Nie kombinujmy z dodawaniem fioletu, czy innych barw. Pobawmy się tylko różem, do tego bardzo wytuszujmy nasze rzęsy, a oczy będą wyraziste, intensywne i świeże!

Bogini błękitnego makijażu

Nikt nie powiedział, że mając niebieskie oczy nie można być boginią błękitnego makijażu. Nie ma w tym nic złego, że na powieki nałożymy niebieskie cienie, wręcz przeciwnie. Makijaże w kolorze „blue” podbijają ostatnio makijażowe trendy.

Oczy dodatkowo podkreślajmy kreską. I ta nad, jak i pod okiem sprawi, że oczy będą większe i bardziej wyraziste.  Do tego dobrze wyczesane i wytuszowane rzęsy, delikatny podkład, puder, odrobina różu na policzkach, by dodać dziewczęcego uroku.

Jakie oczy, takie usta!

Istotny jest także kolor szminki jaką pomalujemy nasze usta. Jeśli postawiłyśmy na jasne barwy, nie zaprzepaśćmy naszego makijażu ciemną szminką. Ciemne pasują zazwyczaj do intensywnie pomalowanych oczu. Zazwyczaj, bo od wszystkiego naturalnie są wyjątki. Pomarańcz i koral – takie szminki musisz mieć w swojej kosmetyczce.

Autor: Justyna Biernacka

Komentarze do: Makijaż dla niebieskich oczu (1)

iwanowa
iwanowa 06-08-2014 13:32

Jakie cienie do niebieskich oczu?

1

Powiem taką ciekawostkę, że zaocznie robiłam sobie kurs grafika, tak dla siebie bo interesuje się fotografią. Uczyliśmy się o palecie barw i powiem wam, że sprawdza się to również w oczach :) Paleta kolorów i pojęcia kol... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze