Szukaj

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia

Podziel się
Komentarze0

Młodzieńczy trądzik jest już za nami, ale czeka nas wyzwań kolejna część. W wieku 30 lat pojawiają się pierwsze zmarszczki, przebarwienia oraz pękające naczynka. To wszystko staje się zmorą prawie wszystkich kobiet w tym wieku.

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia

Wyzwanie jest niemałe, bo każda z nas chce zapobiegać procesom starzenia się skóry, by nadal wyglądać pięknie i młodo. Wraz z tymi problemami pojawia się nagła panika i natychmiastowa chęć ich unicestwienia niedoskonałości cery. Jak sobie z nimi poradzić?

Każda z nas lęka się o swoją skórę, chce, aby była zawsze młoda, jędrna i piękna. Aby zacząć pielęgnację skóry ważne jest, aby określić w pierwszej kolejności typ cery. Najpierw należy sprawdzić czy cera nie jest wysuszona, tłusta, z przebarwieniami bądź czy nie boryka się z innymi dolegliwościami.

Jeżeli nie wybieramy się do kosmetyczki, która może fachowo określić rodzaj cery, spróbujmy zrobić to sami. Typy cery, jakie można wyróżnić to: cera tłusta, cera sucha, cera mieszana czy cera wrażliwa. Zastanówmy się zatem, z jakimi problemamy mamy najczęściej do czynienia, a odpowiemy sobie tym samym na pytanie, jaki typ cery posiadamy.


Na półce z kremami dla kobiet w wieku 30+ znajdziemy na pewno coś, co pomoże nam w walce z niedoskonałościami cery.

Stosując kremy na dzień pamiętajmy, aby wybrać ten z filtrem SPF10 lub SPF15, ponieważ każdego dnia jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Chcąc pełnego efektu zdrowej i zadbanej cery dobierzmy także krem na noc. Szukajmy kremów regenerujących i odbudowujących, gdyż noc jest najlepszą porą na regenerację nie tylko organizmu, ale także skóry.

Bardzo ważne jest również to, aby dobrać odpowiedni krem pod oczy. U trzydziestoletnich kobiet zaczynają się bowiem pojawiać zmarszczki, które u jednych są mniej, a u innych bardziej widoczne. Warto pamiętać, aby nie nakładać pod oczy grubej warstwy kremu oraz by delikatnie, opuszkami palców wklepywać kosmetyk.

Dbajmy o swoją cerę każdego dnia. Pamiętajmy, że zarówno właściwa pielęgnacja, jak i dobór kosmetyków do makijażu to podstawa. Niezwykle ważne są także zabiegi oczyszczające cerę pod koniec dnia nie tylko z zanieczyszczeń, ale także z makijażu, który przecież przez cały dzień zatyka pory na naszej skórze, utrudniając jej oddychanie.

Autor:

Zuzanna Zając

Komentarze do: Pielęgnacja skóry po 30 roku życia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz