Szukaj

Plastyka brzucha

Podziel się
Komentarze0

W obecnych czasach operacje plastyczne nie są niczym szokującym i nie stanowią tematu tabu. Wręcz przeciwnie, w XXI wieku często okazują się niezbędne dla ludzi. Obecnie wyspecjalizowani chirurdzy posiadają umiejętności do skorygowania lub poprawy wyglądu każdej części ludzkiego ciała.

Plastyka brzucha

Wśród wielu kategorii zabiegów chirurgii plastycznej występuje plastyka brzucha. Sama nazwa wskazuje, iż polem działania lekarza jest brzuch pacjenta. Wskazaniami do poddania się operacji jest posiadanie fałd luźnej skóry i zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu. Powodem tego zjawiska jest rozstęp mięśnia prostego. Osoba podejrzewająca u siebie chorobę może sprawdzić to samodzielnie. Należy położyć się na brzuchu oraz zrobić skłon, a następnie napiąć mięśnie i przycisnąć okolicę pępka palcami. Jeżeli w danym miejscu czujemy pustkę, w którą możemy wsunąć palce oznacza to, że potrzebujemy wizyty u specjalisty.

Na czym polega plastyka brzucha?

Zabieg plastyki brzucha polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry brzucha. Najczęściej dodatkowo przy dolegliwości występują rozstępy. Zabieg jest zalecany osobom, które miały problem z otyłością oraz kobietom po ciąży. Podczas operacji chirurg wykonuje na podbrzuszu cięcie w kształcie litery V, a dodatkowo wokół pępka. Następnie skórę wraz z z tkanką tłuszczową odwarstwia się od mięśni i napina. Nadmiar zostaje wycięty i tworzy się nowe miejsce dla pępka. Najczęściej dodatkowo podkreśla się talię poprzez modelowanie mięśni prostych brzucha. Przed operacją stosowane jest znieczulenie zewnątrz, czyli dolędźwiowe. Natomiast po zabiegu konieczny jest kilkudniowy pobyt w klinice. Koszt plastyki brzucha waha się pomiędzy kilkoma, a kilkunastoma tysiącami.

Kiedy wykonać plastykę brzucha?

Plastyka brzucha często jest ostatnim ratunkiem dla sylwetki u osób, które borykają się z problemem nadmiaru skóry na brzuchu. Kiedy to zjawiska nie da się usunąć przy pomocy odpowiedniej diety, czy ćwiczeń. Oczywiście ćwiczenia są ważne, by zwyciężyć z rozstępem mięśnia prostego i utrzymać szczególnie po zabiegu jędrność skóry. Dzięki ćwiczeniom możemy nieznacznie poprawić jędrność skóry, lecz rozstępy nie znikną.

W przypadkach występowania objawów rozstępu mięśnia prostego brzucha należy skontaktować się z lekarzem w celu zdiagnozowania choroby i uzyskania skierowania na zabieg plastyki brzucha.

Autor: Kinga Miliszkiewicz

Komentarze do: Plastyka brzucha

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz