Szukaj

Jak prawidłowo nakładać podkład?

Podziel się
Komentarze0

Nie bez powodu mówi się, że podkład jest jednym z najważniejszych elementów makijażu. Zapytawszy jakiegokolwiek wizażysty, co stanowi fundament precyzyjnie wykonanego make-upu, odpowie on, że jest to podkład.

Jak prawidłowo nakładać podkład?

Fluid spełnia wiele bardzo ważnych funkcji. Ma za zadanie przede wszystkim ujednolicić koloryt skóry oraz dać wrażenie idealnie gładkiej cery. Rynek kosmetyczny daje nam możliwość poszukiwania idealnego podkładu spośród szerokiej gamy produktów. Jednak należy wiedzieć, że posiadanie najdroższych kosmetyków nie gwarantuje wymarzonego efektu. Kluczem do wykonania idealnego makijażu jest wiedza, jak poprawnie nałożyć podkład.

Odpowiedni podkład

Wybór podkładu zależy od naszych indywidualnych upodobań. Decydując się na kupno fluidu, na początku musimy się zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Na rynku dostępne są różne rodzaje podkładu m.in. matujące, rozświetlające, kryjące. Na co dzień wystarczy używać lekkiej i rozświetlającej wersji. Na wieczorne wyjścia lepiej  nałożyć kryjący fluid, dzięki któremu unikniemy świecącej się cery.

Większy problem rozpoczyna się w momencie wyboru koloru podkładu. Należy pamiętać, aby podkładu nie sprawdzać na ręce. Odcień fluidu musi pasować do koloru skóry twarzy, ewentualnie może być jaśniejszy, lecz nigdy ciemniejszy! Wybór podkładu musi być dobrze przemyślany, gdyż bardzo łatwo popełnić błąd i sprawić, że na naszej twarzy będzie widnieć nieestetyczna „maska”.

Przygotowanie skóry twarzy pod podkład

Przed nakładaniem podkładu, przede wszystkim umyj ręce, gdyż są one siedliskiem wielu bakterii. Następnie oczyść twarz tonikiem lub żelem. Jeżeli masz skórę suchą lub naczyniową wskazane jest użycie kremu nawilżającego. Jeśli jesteś posiadaczką innego typu cery, użyj kremu, który będzie dla niej odpowiedni. Podkład łatwiej się rozprowadzi i wtopi w skórę, jeśli będzie ona odpowiednio nawilżona. Wklep krem w twarz oraz szyję delikatnymi ruchami zawsze pod górę. Po jego nałożeniu odczekaj kilka minut, by krem dobrze się wchłonął.

Metody aplikacji podkładu

Przed zastosowaniem płynnego podkładu pamiętaj, aby dobrze nim wstrząsnąć, gdyż pigmenty mogą opadać na dół pojemnika, co w rezultacie będzie dawać nierównomierny efekt kolorystyczny.

Jeśli chodzi o metody nakładania podkładu, to jest ich kilka. Do najpopularniejszych należą m.in. nakładanie za pomocą zwilżonej gąbeczki, czy też za pomocą pędzelka z włosia syntetycznego. Jednak najbardziej znaną i najczęściej stosowaną metodą jest nakładanie fluidu za pomocą palców. Pod wpływem ich ciepła produkt zmienia swoją konsystencję, co ułatwia jego rozprowadzanie. Podkład, opuszkami palców (nigdy całymi dłońmi), należy wklepywać w skórę twarzy. Ta metoda aplikacji jest czasochłonna, lecz efekt końcowy będzie znakomity i niezwykle precyzyjny.

Jeśli podkład chcesz nałożyć za pomocą gąbki, na początek lekko zwilż ją wodą. Gąbkę z podkładem lekko przykładaj do skóry twarzy. Jest ona wielokrotnego użytku, lecz powinno się ją każdorazowo myć, gdyż możę stać się siedliskiem bakterii.

Ostatnią metodą jest rozprowadzanie fluidu za pomocą pędzla. Metoda ta jest stosowana zazwyczaj przez profesjonalnych wizażystów, gdyż nie należy do zbyt prostych. Polega na nakładaniu podkładu na twarzy za pomocą wyprofilowanego pędzla o sztywnym włosiu.

Wskazówki dotyczące nakładania podkładu

  • Rozprowadzanie podkładu zacznij od czoła i kieruj się ku brodzie.
  • Ruchem wklepującym nakładaj fluid szczególnie tam, gdzie są zaczerwienienia.
  • W okolicach oczu, uszów oraz przy linii włosów, wykaż się szczególną starannością, podczas nakładania podkładu.
  • Przejście pomiędzy żuchwą i szyją powinno być niewidoczne. Ciemne smugi i brak ujednolicenia koloru wygląda bardzo nieestetycznie.
  • Jeżeli na swojej twarzy masz nadmiar podkładu, przyłóż do niej chusteczką nawilżającą, która wchłonie produkt.
  • W codziennym makijażu najlepiej nie nakładać podkładu na szyję, gdyż ryzykujemy zabrudzeniem ubrań.
  • Dla naturalnego efektu, lekko upudruj, najlepiej z użyciem pudru transparentnego. Nie zmieni on koloru naszej skóry, lecz znacznie utrwali nasz podkład.

Makijaż musi być wykonany przede wszystkim starannie. Podkład musi być odpowiednio dobrany a skóra stonizowana i nawilżona. Mając już na swojej twarzy fluid, nasz makijaż jest gotowy w 60%!

Karolina Kuciel

Komentarze do: Jak prawidłowo nakładać podkład?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz