Szukaj

Manicure japoński

Podziel się
Komentarze1

Manicure japoński zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Wynaleziony w Kraju Kwitnącej Wiśni już ponad czterysta lat temu, jest tam stosowany przez tysiące kobiet.  Dłonie są jedną z tych partii, które przy pierwszym spotkaniu stają się naszą wizytówką, dlatego tak ważne jest, by wyglądały zdrowo i świeżo.

Manicure japoński

Międzynarodowa nazwa tego zabiegu to P Shine przejęta od nazwy firmy, która rozpowszechniła tę metodę i była dystrybutorem produktu na rynku światowym. P Shine oznacza dosłownie błyszczeć. Trzeba podkreślić, że manicure japoński jest przeznaczony dla każdej kobiety, niezależnie od stanu jej paznokci, ich długości czy grubości.

Zapomnij o kruchych paznokciach

Fenomenem manicure’u japońskiego jest to, że potrafi zdziałać cuda. Jeśli twoje paznokcie są łamliwe, kruche, rozdwajają się i ich kondycja nie jest najlepsza – manicure japoński będzie najlepszym rozwiązaniem. W zabiegu nie farbuje się płytki paznokciowej, ale sprawia się, że paznokcie wyglądają na błyszczące i zdrowe. Z tego powodu z zabiegu korzysta też wielu panów. Zabieg wspomaga płytkę paznokcia, nadając jej naturalny wygląd. Jeśli chcesz przywrócić swoim paznokciom wyjątkowy blask, skuś się na manicure japoński.

Dla kogo manicure japoński?

Dla każdego! Ale szczególnie dla tych, których paznokcie potrzebują rewitalizacji i odnowy. Manicure japoński posiada właściwości, które pomagają poradzić sobie przede wszystkim z wrażliwymi paznokciami. Wiele salonów kosmetycznych wprowadziło manicure japoński do swojej standardowej oferty.

Gdzie tkwi sekret?

Intensywne wcieranie pewnych substancji w płytkę paznokcia nie tylko regeneruje jego strukturę, ale także nadaje mu wygląd lśniącej różowej perły. Skład nie pozostaje bez znaczenia. Na manicure japoński składają się:

  • krzemionka z Morza Japońskiego,
  • pszczeli pyłek,
  • witamina A,
  • witamina E,
  • keratyna.

Każdy z tych składników sprawi, że nasze paznokcie zostaną odbudowane i przywrócone swej dawnej świetności. Elementy odżywcze skombinowane razem spowodują, że nasze paznokcie zostaną zaatakowane bombą minerałów.

Jak wygląda zabieg manicure'u japońskiego?

Zabieg jest przede wszystkim przyjemny i nie zajmuje wiele czasu. Można go wykonać nawet w domu, jednak potrzeba do tego specjalnego sprzętu. Jego zakup będzie na pewno dobrym wyjściem, jeśli będziemy chciały praktykować manicure japoński na co dzień, bądź też spróbować własnej działalności. Zabieg w gabinecie kosmetycznym trwa około 30 minut i należy do relaksujących, polega na wcieraniu odżywczej pasty w płytkę paznokcia, którą później posypujemy pudrem, mającym zatrzymać składniki pasty i pozwolić się im wchłonąć. Naturalny połysk utrzymuje się na paznokciu przez około dwa tygodnie. Niestety, przyczepność lakieru do paznokcia jest w tym okresie bardzo ograniczona, dlatego należy nie malować paznokci przez 4-5 dni od wykonania zabiegu.

Środki ostrożności

Przed każdym zabiegiem kosmetycznym należy upewnić się, czy osoba wykonująca zabieg ma do tego specjalne uprawnienia i czy stosuje się do zasad higieny. Ponadto, przy wykonywaniu manicure’u japońskiego u osób z chorobą nowotworową należy wcześniej skontaktować się z lekarzem.

Autor: Aleksandra Socha

Komentarze do: Manicure japoński (1)

jokke
jokke 08-09-2016 11:11

Manicure japoński - opinie

1

Nie robiłam sobie jeszcze tego typu manicure, ale koleżanki z pracy robią i sobie chwalą, że paznokcie faktycznie wyglądają lepiej. Zwłaszcza w międzyczasie przy hybrydach.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze