Szukaj

Makijaż na upalne dni

Podziel się
Komentarze1

Okres wakacyjny często wiąże się z upałami. W takich warunkach trudno dobrać odpowiedni makijaż, który będzie miał szansę utrzymać się na twarzy w wysokich temperaturach. Można jednak spróbować to osiągnąć, stosując się do kilku wskazówek przy wykonywaniu makijażu.

Makijaż na upalne dni

Nawilżanie skóry i ochrona przed słońcem

Ważniejsze niż sam makijaż jest to, by w upalne dni uchronić skórę twarzy przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, które mogą negatywnie wpływać na wygląd twarzy. W okresie wakacyjnym bowiem mogą pojawić się na niej poparzenia, przesuszenie skóry, przebarwienia lub rozszerzające się naczynka. Dlatego podstawową zasadą w upalne dni jest zastosowanie kremu z filtrem UV (lub naszego ulubionego kremu z dodatkiem preparatu z filtrem UV) zaraz po oczyszczeniu skóry oraz przed każdym wyjściem na słońce.

Podkład

Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, to na skórę twarzy nakładamy bazę pod makijaż. Następnie nanosimy podkład – lekki i taki, który nie będzie nadmiernie obciążał skóry i zatykał porów. Najlepszą opcją jest zastosowanie kremu koloryzującego (np. z serii BB). Będzie on znacznie lżejszy niż podkład i pozwoli naszej skórze oddychać. Na tak przygotowaną twarz nakładamy puder sypki, by odpowiednio zmatowić skórę, na której świecenie może być szczególnie widoczne w upalne dni.

Oczy

Jeśli chcemy mieć mocniejszy makijaż, to w okresie wakacyjnym warto podkreślić oczy delikatnymi cieniami w odcieniach beżu lub brązu. Takie kolory dobrze wyglądają w słoneczne dni i doskonale współgrają z opaloną cerą.

Aby wzmocnić i podkreślić makijaż, można wykonać również czarne kreski na górnych powiekach.

Na koniec pozostaje nałożenie na rzęsy tuszu. W upalne dni warto zastosować maskary wodoodporne, dzięki czemu zapobiegniemy rozmazaniu, spłynięciu czy kruszeniu się tuszu.

Róż

Całość makijażu dopełniamy różem lub bronzerem, którym muskamy kości policzkowe. Dzięki temu nadamy skórze blasku i ożywimy twarz.

Warto jednak pamiętać, by w upalne dni nie przesadzać z makijażem. Powinien on być lekki i delikatny, dzięki czemu nie obciąży nadmiernie naszej skóry.

Kosmetyki to nie wszystko

O zdrowy i piękny wygląd skóry dbamy nie tylko przy użyciu kosmetyków. Ważne jest, szczególnie w okresie wakacyjnym, by odpowiednio nawilżać organizm od środka. Picie odpowiedniej ilości wody mineralnej, dodatkowo nawilży naszą skórę, dzięki czemu mniej będziemy narażeni na łuszczenie się skóry, przesuszenie i inne dolegliwości, które niekorzystnie wpływają na wygląd naszej twarzy.

Katarzyna Łukawska

Komentarze do: Makijaż na upalne dni (1)

basiam
basiam 21-07-2014 15:28

Jaki makijaż na gorące dni?

1

Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w Państwa artykule :) Bardzo mi pomógł, napisany jest prosto i dobrze. Konkretnie. Właśnie tak myślałam, że duża ilość makijażu nie jest wskazana na takie upalne dni w lecie. Blisko 3... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze