Szukaj

Jak zrobić idealny make-up? O czym warto pamiętać?

Podziel się
Komentarze0

Idealny makijaż to wcale nie takie łatwe zadanie dla kobiet. Na idealny makijaż składa się wiele aspektów, począwszy od odpowiedniego przygotowania naszej skóry po stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków.

Jak zrobić idealny make-up? O czym warto pamiętać?

Jak dobrać i rozprowadzić podkład do twarzy?

Podczas wyboru podkładu należy pamiętać o jego odpowiednim doborze, a mianowicie powinniśmy zwrócić uwagę na to czy podkład, którego używamy pasuje do naszego kolorytu skóry. Podkład ujednolica cały koloryt skóry oraz tuszuje mankamenty skóry, ma także właściwości ochronne, ponieważ chroni cerę przed kurzem, wiatrem czy promieniami UV. 

Przed użyciem podkładu dobrze jest zastosować krem do twarzy, który później spowoduje lepsze rozprowadzanie się podkładu. Dobrą techniką rozprowadzania podkładu jest rozcieranie go na twarzy za pomocą lekko rozgrzanych palców. Podkład należy rozprowadzać równomiernie za pomocą poziomych ruchów palców. Nie należy pomijać okolic włosów oraz wszelkiego rodzaju zagłębień. Na wieczór lepiej będzie gdy zastosujemy podkład rozświetlający.

Jaki puder wybrać?


Puder ma uzupełnić cały proces idealnie wyglądającego makijażu. Puder przedłuża trwałość fluidu oraz zapobiega błyszczeniu się twarzy. Do idealnego rozprowadzenia pudru brązującego potrzebny będzie duży okrągły pędzel. Za pomocą kolistych ruchów zaczynających się od zewnętrznych partii  twarzy np. od linii włosów lub żuchwy stopniowo kierując ruchy do środka rozprowadzamy puder. Na takich częściach twarzy jak nos, środek czoła czy brodę puder rozprowadzamy bardzo delikatnie.


W przypadku gdy chcemy użyć również różu to musimy musnąć naszą twarz od najbardziej wypukłego punktu na naszych policzkach w kierunku skroni i uszu. Lepiej jest stosować   róż mineralny oraz puder mineralny, ponieważ są to kosmetyki, które dłużej się trzymają na skórze. Aby ożywić twarz można użyć różu na skórę pod łukami brwiowymi.


Cienie do powiek

Częstym błędem popełnianym przez kobiety jest nieodpowiedni dobór cieni do koloru oczu. Cienie do powiek mają za zadanie upiększać oczy oraz dodawać im wyrazistości spojrzenia powinny być więc odpowiednio dobrane. Najlepiej będzie rozprowadzać cienie na powiece za pomocą pacynki lub cienkiego pędzelka. Ważną zasadą jest aby jaśniejszy cień nanieść w wewnętrznych kącikach oczu, a ciemniejszy cień nanieść w zewnętrznych kącikach tak aby zatrzeć granicę między nimi.

Kredka do oczu

Za pomocą kredki do oczu w łatwiejszy sposób możemy podkreślić kształt oczu i brwi. Jeżeli chcemy mieć dobrze pomalowane oczy kredką powinniśmy lekko ją naciągnąć i przytrzymać w celu uzyskania lepszego efektu. Najlepiej jest malować linię tuż przy rzęsach od zewnętrznego do wewnętrznego kącika.

Tusz do rzęs

Najpierw należy wytuszować górne rzęsy a następnie po ich wyschnięciu pomaluj dolne rzęsy, pamiętaj jednak o tym, aby dolne rzęsy malować tylko raz!

Błyszczyk lub szminka do ust

Najpierw należy obrysować wargi konturówką w kolorze szminki a następnie pędzelkiem nanieść szminkę. Doskonałym rozwiązaniem na wieczór będzie użycie błyszczyka do ust.

Należy  pamiętać, iż o sukcesie idealnego makijażu decyduje dobre wykonanie każdej z jego części składowych. Nie poddawajmy się zatem gdy czasami coś nam nie wyjdzie, ponieważ w przypadku idealnego makijażu liczy się przede wszystkim duża powtarzalność oraz precyzja wykonania.


Autor:

Agnieszka Puszcz

Komentarze do: Jak zrobić idealny make-up? O czym warto pamiętać?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz