Szukaj

Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta pragnie, aby jej cera wyglądała pięknie, zdrowo i promiennie. Pomaga w tym odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy oraz używanie kosmetyków właściwych dla potrzeb naszej cery. Zdarza się jednak, że mimo nawet najbardziej skrupulatnej troski, nasza skóra nie wygląda tak, jakbyśmy tego chciały. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Demakijaż sposobem na zdrową skórę?

Zdarzają się sytuacje, że - z powodu braku czasu bądź siły - demakijaż zostaje wykonany niedokładnie lub niepoprawnie. Należy jednak pamiętać, że jest on równie ważny jak makijaż, gdyż pozwala na pozbycie się z twarzy nie tylko kosmetyków kolorowych, ale także zanieczyszczeń zewnętrznych, które zebrały się na twarzy w ciągu dnia. Przez niedokładnie wykonany demakijaż skóra nie ma możliwości oddychania, pory są zatkane, co powodować może ich rozszerzenie, pojawienie się trądziku oraz zmarszczek. Co więcej, nasza skóra nie wygląda sprężyście i potrzebuje sporo czasu, by się zregenerować.

Poprawnie wykonany demakijaż – krok po kroku

Jeśli zdamy sobie sprawę, jak ważny dla odpowiedniej kondycji naszej cery jest demakijaż, istotne jest także, abyśmy wiedziały, jak poprawnie i dokładnie go wykonać, nie pozostawiając resztek kosmetyków na twarzy. Oto co i jak robimy, by poprawnie wykonać demakijaż:

  • Pierwszą czynnością, jaką wykonujemy, jest umycie rąk. Brud i zanieczyszczenia, znajdujące się na naszych dłoniach, w trakcie demakijażu są przenoszone na twarz, przez co skóra nie zostanie odpowiednio oczyszczona.
  • Następnie usuwamy makijaż z oczu. Resztki tuszu pozostawione na rzęsach powodują ich wysuszenie i osłabienie, a w efekcie – łamanie. Tusz zmywamy wacikiem nasączonym odpowiednim preparatem, wykonując ruchy pionowe, z góry na dół. Aby zapobiec rozmazaniu tuszu na pozostałe partie twarzy, możemy umieścić drugi, czysty wacik pod rzęsami na górnej powiece. Następnie pozostałości makijażu z oka zmywamy nasączonym wacikiem, wykonując ruchy od zewnętrznej do wewnętrznej części oka, nie trąc i nie naciągając przy tym delikatnej skóry wokół oczu.
  • Po pozbyciu się makijażu z oczu rozpoczynamy demakijaż twarzy. W tym celu odpowiedni preparat nakładamy na dłonie, gdyż pod wpływem ich ciepła kosmetyk zostanie podgrzany. Następnie nakładamy go na twarz i kolistymi ruchami oczyszczamy skórę. Nadmiar kosmetyku ścieramy wacikiem, po czym całkowicie zmywamy go wodą (chyba że producent zalecił inaczej).
  • Po tak dokładnym oczyszczeniu cery, na twarz nakładamy tonik, który całkowicie pozbędzie się resztek kosmetyków, przywracając skórze odpowiednie pH. Dodatkowo może przyczynić się do zwężania porów i eliminacji świecenia twarzy.  Tonik nakładamy na skórę za pomocą wacika.
  • Ostatnim krokiem do perfekcyjnie przygotowanej skóry przed snem, jest nałożenie kremu. Przy tak oczyszczonej wcześniej twarzy, wszystkie składniki kremu będą miały szansę wchłonąć się w głąb skóry.

Jaki produkt wybrać?

Obecnie producenci proponują mnóstwo różnorodnych kosmetyków do demakijażu twarzy. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji każdego człowieka: od rodzaju cery i wieku. Ważne jest, żeby preparat do mycia oczu był delikatny, najlepiej bezzapachowy, by ich nie podrażniał.

Demakijaż często bywa niedocenianą formą pielęgnacji cery. Jest on niezwykle istotny w walce o zdrową skórę, ale tylko wtedy, gdy wykonany jest dokładnie i prawidłowo. Dzięki temu skóra, która w ciągu dnia pokryta jest warstwą makijażu i zanieczyszczeń, ma możliwość swobodnego oddychania i odżywania.

Katarzyna Łukawska

Komentarze do: Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz