Szukaj

Zalety peelingu

Podziel się
Komentarze1

Nieodłączną częścią życia każdej kobiety, są rozmaite zabiegi mające na celu poprawienie stanu skóry. Jednym z niech jest właśnie peeling. Niezależnie od tego, czy kupujemy gotowe żele lub maseczki, czy też peeling otrzymujemy domowymi sposobami, w jakiś sposób usiłujemy złuszczyć martwy naskórek. Działanie takie nie tylko poprawia wygląd naszej skóry, ale również korzystnie wpływa na jej zdrowie.

Zalety peelingu

Produkcja kolagenu

Stosowanie peelingu raz w tygodniu usprawnia odnowę komórek, złuszczając martwy naskórek. Dzięki temu skóra jest dodatkowo pobudzona do działania a podziały komórkowe przyspieszają. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza po 30. roku życia, kiedy komórki wraz ze wzrostem wieku coraz wolniej produkują kolagen oraz elastynę. Dzięki temu zabiegowi, skóra zostanie pobudzona do działania, gruczoły zaktywizowane (nowe komórki są zdecydowanie bardziej aktywne) a co za tym idzie skóra stanie się jędrna i elastyczna.

Nawilżanie

Pomimo faktu, że klasyczny peeling nie ma właściwości nawilżających, jest on zalecany dla osób z tendencją do przesuszania skóry. Peeling zastosowany zarówno na twarz, jak i na ciało kilka minut przed zastosowaniem balsamu nawilżającego, zwiększą wchłanianie specyfiku. Dzięki temu nie tylko krócej skóra będzie nieprzyjemnie tłusta, ale składniki odżywcze zostaną całkowicie zaabsorbowane. Dodatkowo, dzięki peelingowi dotrą one głębiej, dzięki pozbyciu się martwego naskórka, który to hamuje wchłanianie.

Sebum

Peeling, stosowany z odpowiednią częstotliwością reguluje ilość sebum – wydzieliny gruczołów łojowych. Substancja ta w dużej mierze odpowiada za typ, poziom nawilżenia i ochronę naszej skóry. W sytuacji, gdy jest go za dużo cera staje się przetłuszczona i błyszcząca. Regularnie stosując peeling, pozbędziemy się nadmiaru wydzieliny gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra stanie się matowa i zmniejszą się jej tendencje do przetłuszczania.

Ukrwienie

Dzięki regularnemu złuszczaniu skóry peelingami i towarzyszącym temu masażom, skóra staje się zdecydowanie lepiej ukrwiona. Masowanie podczas stosowania peelingu jest bardzo ważne, ponieważ tak naprawdę dzięki niemu, skóra zyskuje jędrność. Dodatkowo zabieg ten wygładza zmarszczki. Dzięki odpowiedniemu ukrwieniu, nasza cera będzie miała równy koloryt i zdrowy, promienny wygląd.

Wypryski

Osoby z tendencjami do wyprysków, pryszczy, podrażnień oraz zaskórników, powinny stosować odpowiednio dobrany peeling. Dzięki złuszczaniu martwego naskórka, oraz regulacji ilości sebum oraz innych wydzielin gruczołów, znajdujących się w skórze, problemy skórne staną się przeszłością. Odpowiednio oczyszczona skóra przestanie mieć skłonności do pojawiania się wykwitów. Dodatkowo peeling odblokuje pory (ujścia mieszków włosowych) dzięki czemu uzyskamy efekt oczyszczonej i gładkiej cery.

Oczyszczanie organizmu

Dzięki regularnemu złuszczaniu martwego naskórka, zapewnimy gruczołom naszej skóry odpowiednie warunki do funkcjonowania. Gruczoły potowe oraz łojowe, odpowiadają za oczyszczanie organizmu z toksyn, oraz zapewniają występowanie odpowiednich warunków wewnątrz organizmu (m.in. regulacja temperatury czy ilości wody). Regularne oczyszczanie skóry, zapewnia więc nie tylko piękny wygląd, ale również zdrowie całego organizmu.

Celulit

Peeling, stosowany na uda, może zapobiegać występowaniu cellulitu lub zmniejszać go, w sytuacji gdy ten już wystąpi. Dzięki stosowaniu peelingu, skóra staje się zdecydowanie gładsza i jędrniejsza. Dodatkowo, złuszczany jest nadmiar niepotrzebnych substancji a komórki są lepiej ukrwione, dzięki czemu lepiej pracują i zdecydowanie lepiej się oczyszczają. Dzięki temu, stosowanie peelingu może być idealnym sprzymierzeńcem w walce z tak zwaną pomarańczową skórką.

Peeling kawitacyjny

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, możemy zaobserwować wzrost popularności peelingu kawitacyjnego. Jest to złuszczanie martwego naskórka za pomocą fal dźwiękowych. Peeling kawitacyjny, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które pomimo wyjątkowo wrażliwej cery, chciałyby doświadczać wszystkich zalet peelingu. Dzięki działaniu fal dźwiękowych, dociera on zdecydowanie głębiej, niż peeling klasyczny, dzięki czemu skóra oczyszczona jest zdecydowanie lepiej.

Peeling kawitacyjny, ma zastosowanie zarówno kosmetyczne, jak i medyczne. Może pozbyć się problemu uporczywego trądziku lub też może zostać zalecony przez lekarza, w przypadku wystąpienia łuszczycy. Dzięki działaniu fal dźwiękowych,  podczas peelingu kawitacyjnego kontaktu ze skórą nie ma żadna substancja, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia uczuleń. Jest to doskonała forma zarówno poprawy urody jak i terapii dla osób posiadających nawet bardzo wrażliwą skórę.

Świadomość społeczna

Wraz z coraz wyższym poziomem życia, wzrasta świadomość społeczna, i dbałość ludzi o skórę. Przy stosowaniu peelingów, nie chodzi tylko o dobry, wygląd, ale również o zdrowie. W dużej mierze to właśnie dzięki skórze organizm oczyszcza się z toksyn. Odpowiednio działające gruczoły łojowe i potowe pomagają w utrzymaniu odpowiednich warunków wewnątrz organizmu oraz w wydalaniu szkodliwych substancji. Dzięki peelingowi, możemy mieć pewność, że nie zostaną one zatkane przez zbyt dużą ilość martwego naskórka, przez co ich pracy nic nie zagrozi. Dodatkowo, skóra będzie lepiej ukrwiona a co za tym idzie mniej skłonna do przejawiania oznak starzenia. Dzięki stosowaniu peelingu będziemy mogli poszczycić się zdrową, elastyczną i pięknie odżywioną, gładką skórą.

Komentarze do: Zalety peelingu (1)

Izabelak
Izabelak 18-02-2014 13:30

Peeling w gabinecie

1

Peeling to świetny sposób na zdrową i piękną skórę, zdecydowanie polecam. Ja znalazłam świetny gabinet, gdzie jest bardzo miła atmosfera i świetny efekt.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze