Szukaj

Jak za pomocą pędzla skorygować mankamenty urody?

Podziel się
Komentarze0

Nikt nie jest idealny, stwierdzenie to nie tyczy się tylko cech charakteru, ale również urody. Każda z nas zapytana o to co chciałaby zmienić w swoim wyglądzie, wymieni przynajmniej jeden aspekt! Jednakże czy warto zamartwiać się drobnymi mankamentami?

Jak za pomocą pędzla skorygować mankamenty urody?

Zamiast wyszukiwać cen operacji plastycznych bądź popadać w depresję, warto poznać tajniki makijażu, aby móc sprytnie zatuszować defekty naszej urody! Poniżej przedstawiam najczęściej występujące wady, które spędzają większości z nas sen z powiek.

Wystająca broda

Jeżeli wystająca broda powoduje, że odczuwamy dyskomfort i czujemy się mniej atrakcyjne, z pewnością warto ją zatuszować – jak to zrobić? Nic trudnego! Wystarczy, nakładając podkład, nanieś na żuchwę i brodę fluid o ton ciemniejszy od tego, który wklepujemy w resztę twarzy. Pamiętajmy, ciemniejszy kolor zawsze zmniejsza i pogłębia, z kolei jasny optycznie powiększa i uwydatnia.

Podwójny podbródek

W podwójny podbródek należy każdego dnia wklepywać krem ujędrniający szyję. Warto też stosować naprzemienne, zimne i ciepłe okłady. Taki zabieg działa stymulująco na krążenie krwi, powoduje bowiem, że naczynia rozszerzają się i kurczą. Prócz tego dobrym sposobem jest gimnastyka szyi,  czyli wymawianie na głos przed lustrem głosek: a, e, u, i, x. Wracając do makijażu, tą partię ciała również ukryje ciemniejszy podkład.

Pełne policzki

Najlepszym sposobem na pyzate policzki jest zastosowanie matowego odcieniu podkładu, a następnie naniesienie na nie różu. Na najbardziej wypukłe części nakładamy ciemniejszy odcień fluidu, następnie oprószamy twarz sypkim pudrem, po to aby zatrzeć granicę pomiędzy dwoma odcieniami podkładu. Na koniec na policzki nanosimy róż i gotowe! Jedyną zasadą o której musimy pamiętać jest to, aby nasze kosmetyki miały matowy odcień, bowiem połyskujące tylko uwidaczniają mankamenty urody,


Pryszcze

Na nieestetyczne wypryski na twarzy najlepiej nanieść warstwę kremu matującego o działaniu antybakteryjnym. Można zastosować także bazę pod podkład bądź punktowo nanieść na niedoskonałości korektor o odcieniu zielonym lub beżowym.


Blizny

Aby zatuszować szpecące blizny, warto użyć do tego celu korektora w sztyfcie lub ołówku przed zastosowaniem podkładu. Jeżeli chodzi o odcień korektora powinien być dobrany do karnacji skóry. Kolejnym krokiem jest nałożenie podkładu oraz sypkiego pudru, jako wykończenia makijażu.

Wąskie usta

Aby optycznie powiększyć wąskie usta, wystarczy obrysować na zewnątrz ich naturalny kontur. Po tym zabiegu, należy wypełnić całość tym samym odcieniem szminki, najlepiej połyskującej o czystym odcieniu. Na koniec, na usta można nanieść delikatny, brokatowy błyszczyk.

Pajączki

Rozszerzone naczynka i zmiany o czerwonym zabarwieniu najlepiej ukryć pod zielonym korektorem, w sztyfcie lub w kamieniu. Korektor należy aplikować punktowo na zmiany, lekko rozcierając jego granice. Natomiast, gdy kosmetyk się utrwali, należy nałożyć na skórę podkład, starając się go delikatnie wgnieść w skorygowany obszar. Na koniec, jak zawsze, nakładamy warstwę sypkiego pudru na twarz.

Małe oczy

Aby powiększyć oczy, na górną powiekę należy nałożyć jasny cień do powiek, w odcieniu beżowym, jasnoróżowym lub kremowym. Na koniec wystarczy mocno wytuszować rzęsy. Osoby o małych oczach powinny się wystrzegać obrysowywania powieki ciemną kredką, gdyż taki zabieg tylko pomniejsza optycznie.

Powyższe porady są dowodem na to, że odpowiedni makijaż może zdziałać cuda. Pamiętajmy, jednak że każdy make-up powinien być wykonany w sposób estetyczny i zdrowy dla naszej skóry. Nie nakładajmy zbyt dużej warstwy kosmetyków kryjących, ale zawsze starajmy się zachować swoją naturalność. W końcu makijaż ma upiększać a nie szpecić!

Autor:

Sabina Maćkowicz

Komentarze do: Jak za pomocą pędzla skorygować mankamenty urody?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz