Szukaj

Bieg po...piękną cerę!

Podziel się
Komentarze0

Biegi długodystansowe choć przez nas mało lubiane, to jednak potrzebne i to nie tylko po to, aby utrzymać organizm w zdrowiu i dobrej kondycji. Pielęgnacja skóry bowiem wymaga od nas tego samego – aby bez pośpiechu, małymi krokami dążyć do doskonałości i wielkiego efektu!

Bieg po...piękną cerę!

W obecnych czasach, kiedy intensywny tryb życia nie pozostawia nam zbyt wiele czasu do codziennego ABC pielęgnacji, często brakuje nam dodatkowej motywacji, aby poświęcić skórze chwilę czasu.

Tak więc widać, że ze skórą jest tak samo, jak z wysiłkiem.. Potrzeba dużo siły i wytrwałości, aby osiągać dobre wyniki. Jak to zrobić?

Dobry start to 3 minuty dla czystej skóry!

Skóra pod makijażem zawsze jest uwięziona, nawet jeżeli producenci zachwalają, że ich produkty nie obciążają, nie zatykają porów, jak i pozwalają skórze oddychać. Nie dajmy się zwieźć! Owszem kosmetyki te nie wyrządzają naszej skórze krzywdy, jednakże tylko wtedy, gdy dbamy o codzienne jej oczyszczanie. W przypadku, kiedy zapominamy o demakijażu i kładziemy się spać wraz z „kilogramem” podkładu i różu na policzkach, nie czujmy się zaskoczone, kiedy stan naszej skóry z dnia na dzień będzie się pogarszać.

Aby skóra mogła wziąć głęboki oddech potrzeba jedynie 180 sekund! Podczas codziennych zabiegów oczyszczania ważne jest, aby pomóc skórze w regeneracji i odnowie.  Odpowiednio wykonane oczyszczanie twarzy ma za zadanie usunięcie warstwy makijażu zmieszanego z codziennymi zabrudzeniami (pot, łój, kurz). Tylko wówczas do skóry trafią aktywne składniki, które dostarczamy jej za pomocą kremów pielęgnacyjnych.


Nie poddawaj się! Krok drugi – nawilżanie!


Odwodnienie grozi nie tylko maratończykom, ale także naszej skórze każdego dnia. Szczególnie latem, przy zwiększającym się nasłonecznieniu i upałach odpowiednie nawilżanie skóry to podstawa. Niestety często o tym zapominamy, wskutek czego sami przyspieszamy proces starzenia się naszej skóry, powodując powstawanie zmarszczek oraz ich uwidacznianie. Musimy pamiętać, iż nawilżanie powinno być dla nas zabiegiem podstawowej pielęgnacji skóry. Szczególną troską powinniśmy też otoczyć skórę, która wysyła nam sygnały ostrzegawcze w postaci uczucia dyskomfortu, pod postacią, np. utrzymującego się uczucia ściągnięcia na skórze.

Wówczas też warto postawić na zakup serum, które działa dużo bardziej intensywnie niż sam krem. W pierwszej kolejności należy jednak oczyścić i stonizować skórę, a dopiero po tych zabiegach dokładnie wklepać serum nawilżające, po czym nałożyć krem.

Nie zwalniaj, już coraz bliżej mety! Krok trzeci: ochrona!

Należy pamiętać, że promieniowanie słoneczne tylko nasila fotostarzenie się skóry, dlatego też krem z filtrem należy stosować zawsze przed wyjściem z domu, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Pamiętajmy, iż nawet chwilowe wyjście na słońce bez dostatecznej ochrony, może negatywnie odbić się na zdrowiu naszej skóry. Beton i asfalt odbijają od 20- 40% promieni słonecznych, podobnie jest z wodą, dlatego wszystkie niedowiarki powinny sobie wziąć do serca te liczby i nie zapominać o kremach z filtrem.

W pielęgnację skóry nie trzeba wkładać tak wiele wysiłku, jak podczas biegu długodystansowego, jednakże z pewnością należy wykazywać się podobnymi cechami, takimi jak: motywacja, wytrwałość, cierpliwość i chęć walki za wszelką cenę. Pamiętajmy, że tylko zadbana skóra gwarantuje nam dłuższą młodość i piękny wygląd każdego dnia.

Autor:

Sabina Maćkowicz

Komentarze do: Bieg po...piękną cerę!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz