Szukaj

Makijaż dla typu urody jesień

Podziel się
Komentarze0

Makijaż należy dobierać w zależności od posiadanego typu urody. W jesiennym typie dominują ciepłe barwy. Panie, które posiadają ten rodzaj urody, mają jasną i wrażliwą karnację, na której często widnieją piegi o rudym odcieniu. Oczy są w ciemnych barwach brązu, bursztynowych zieleniach, czasem niebieskie.Warto wziąć to pod uwagę przy tworzeniu make-up'u.

Makijaż dla typu urody jesień

Kolory odpowiednie dla jesieni

Wybór barw dla jesieni jest bardzo szeroki. Warto dobierać kolory w ciepłych odcieniach lub barwach ziemi: brązy, rdzawa czerwień, głęboka zieleń, ziemiste szarości czy beże. Dobrze jest uwzględnić takie kolory przy wykonaniu makijażu jesieni. Unikać należy chłodnych barw oraz jasnych, o perłowym zabarwieniu.

Jak wykonać makijaż kobiecie-jesieni?

Jesień dobrze wygląda zarówno w delikatnym, subtelnym makijażu dziennym, jak i w mocniejszym i bardziej ekstrawaganckim makijażu wieczorowym.

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie twarzy. Po oczyszczeniu i nawilżeniu skóry kremem, używamy podkładu i pudru lekko brązującego lub opalizującego. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by odcienie nie były zbyt ciemne, gdyż wywołałoby to efekt maski na twarzy. W przypadku jesieni dobrze sprawdzają się także pudry transparentne.

Następnie malujemy oczy. Wybieramy cienie w ciepłych, złocistych odcieniach. Kąciki oczu można rozświetlić jaśniejszą barwą. U jesieni dobrze sprawdza się kreska wykonana na górnych powiekach. Rysujemy ją miękką kredką w kolorze brązu lub czerni, po czym delikatnie ją rozmazujemy. Doskonale sprawdzi się także kreska w zielonych barwach.

Róż lub bronzer nakładamy na kości policzkowe. Najlepsze odcienie różu dla jesieni to: brzoskwiniowy, łososiowy, ceglasta czerwień.

Wykańczamy makijaż, malując usta. Wybieramy odpowiednią pomadkę lub błyszczyk w naturalnym, ciepłym kolorze: brązy, czerwienie z domieszką żółtego, jaskrawa czerwień, miedź, łososiowy. Dla jesieni odpowiednie będą pomadki matowe oraz błyszczące. Jeśli oczy są pomalowane mocno, usta tylko podkreślamy delikatnym kolorem. Przy delikatnie pomalowanych oczach, usta podkreślamy mocniejszą, zdecydowaną barwą.

Dopełnieniem makijażu jest wybór ubrania w pasujących do jesieni odcieniach. Są to takie kolory jak: żółty, pomarańczowy, brązowy, złoty, ciemnoniebieski i zielony, granatowy, popielaty o ciepłym odcieniu, beżowy, kremowy, karmelowy. Jesień powinna unikać czystej bieli, błękitu oraz jaskrawego różu.

Katarzyna Łukawska

Komentarze do: Makijaż dla typu urody jesień

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz