Szukaj

Naturalne metody leczenia infekcji dróg rodnych

Podziel się
Komentarze0

Niestety jak wynika ze statystyk każda kobieta przynajmniej raz w życiu nabawi się infekcji dróg rodnych. W takiej sytuacji najlepiej niezwłocznie zgłosić się do lekarza, by uniknąć przekształcenia infekcji w poważniejszy stan chorobowy. Oczywiście lekarz przepisze nam odpowiednie środki farmakologiczne.Ale warto zastanowić się czy nie jest dobrze wspomóc się naturalnymi metodami leczniczymi. Takimi z jakich korzystały nasze babki.

Istnieje bardzo wiele metod naturalnego leczenia infekcji dróg rodnych, w każdej z nich chodzi o to aby wspomagać naturalne, przyjazne organizmowi bakterie, żyjące w pochwie. To właśnie one zakwaszają środowisko pochwy i wspomagają jej barierę ochronną.

Do jednych z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów ułatwiania egzystencji tych bakterii w pochwie jest aplikacja jogurtu naturalnego. Należy napełnić małą strzykawkę biogurtem naturalnym, a następnie na noc ( bez użycia igły!), ostrożnie wprowadzamy strzykawkę do pochwy i wstrzykujemy jogurt do pochwy. Poza tym, że jogurt sprzyja bakterią to również łagodzi podrażnienia błony śluzowej. To naprawdę bardzo prosty i skuteczny sposób. Jeśli jednak masz obiekcje co do takiej formy leczenia możesz kupić w aptece dopochwowe globulki, zawierające kwas mlekowy.

Jeśli cierpisz na uciążliwe upławy przed zaaplikowaniem jogurtu możesz wykonać irygację z octu owocowego. Przygotuj sobie 2 łyżki stołowe dobrego gatunku octu owocowego, na pół litra przegotowanej wody, która będzie miała temperaturę Twojego ciała. Aby zrobić sobie płukankę ułóż się wygodnie w wannie tak by woda z octem mogła swobodnie wypływać. Po kilkakrotnym przepłukaniu wprowadź do pochwy jogurt. Ten zabieg powinnaś przeprowadzać przez 5-7 dni.


Jeżeli cierpisz na bardzo zaczerwieniony srom czy też wejście do pochwy, możesz zewnętrznie, przy każdym korzystaniu z toalety zastosować olejek z dziurawca. Już po pewnym czasie zauważysz widoczną poprawę wyglądu Twoich zewnętrznych narządów płciowych.

Kiedy męczą Cię nawracające infekcje warto zastosować leczenie skojarzone. Tzn. nie ograniczać się tylko do czopków ale również przygotować napar z ziół, jaki przyśpieszy leczenie. Jedną z dobrych opcji zioło-leczniczych, jest wzmacniająca mieszanka ziołowa.

Przygotuj:
  • 10g Kwiatu jasnoty białej
  • 10g kwiatu nagietka lekarskiego
  • 20g liścia pokrzywy zwyczajnej
  • 20g ziela poziewnika
  • 20g ziela tymianku pospolitego
  • 20g ziela przewrotnika pospolitego

1 łyżeczkę mieszanki zalać filiżanką wrzątku, zaparzać 10 min. Pic 3 filiżanki dziennie ciepłego naparu, powoli małymi łykami. Oczywiście dobrze jest skonsultować się z własnym lekarzem rodzinnym czy też ginekologiem. W celu dokładnego ustalenia proporcji ziół. Może zdarzyć się też tak, że lekarz odradzi nam stosowania tej mieszanki i zaleci własną, która będzie lepiej działała na nasz organizm.

Na koniec skup się na tym co jesz, wbrew powszechnemu myśleniu jest to bardzo ważne w leczeniu infekcji dróg rodnych. Jedzenie produktów, które mają wysoki stopień przetworzenia sprzyja rozwojowi grzybów, a także niekorzystnie wpływa na środowisko pochwy. Dlatego warto sięgać po produkty pełnowartościowe np. pieczywo z mąki z grubego przemiału czy napoje które zawierają kwas mlekowy. Nie tylko poprawia on stan skory ale również błon śluzowych co wzmacnia płaszcz kwasowy.

Komentarze do: Naturalne metody leczenia infekcji dróg rodnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz