Szukaj

Upławy w ciąży

Podziel się
Komentarze2

Pod wpływem hormonów ciążowych ilość wydzieliny pochwowej zwiększa się. Jest to stan, w którym dochodzi do zmiany środowiska w pochwie. W tym czasie produkcja mlecznobiałego śluzu jest większa niż normalnie. Obecność śluzu jest normalna i nie powinna budzić nadmiernego niepokoju.Związane jest to z silniejszym ukrwieniem tkanek przez co gruczoły śluzowe produkują nadmierną ilość śluzu. Zazwyczaj jest on bezbarwny, jasnożółty lub mlecznobiały o łagodnym zapachu lub całkowicie bezwonny.

W czasie ciąży narządy rozrodcze kobiety są bardziej narażone na wszelkiego rodzaju infekcje.  W przypadku kiedy dojdzie do zarażenia może mieć to przykre następstwa dla przyszłej mamy.
Wkładki higieniczne są najlepszym sposobem chroniącym bieliznę przed zabrudzeniem. Najlepiej jakby były bawełniane tak żeby nie podrażniały skóry.

Co jeśli upławy są innego koloru?


Jeżeli dojdzie do infekcji twoje upławy przybiorą żółtawy lub zielonkawy kolor. Mogą one konsystencją przypominać zsiadłe mleko a ich zapach będzie intensywny i nieprzyjemny. Towarzyszyć temu może być ból pochwy oraz jej świąd.Jeżeli taka dolegliwość nastąpi skontaktuj się z lekarzem, gdyż może to być grzybica, która bardzo często dotyka ciężarne kobiety. Lekarz może zlecić badania dodatkowe jak np. badanie bakteriologiczne pochwy i wprowadzi kurację odpowiednią do otrzymanego wyniku.

Szczególna uwagę zwróć kiedy twoje upławy będą miały brunatny kolor lub pojawi się w nich krew. Może to być oznaka rozwierania się szyjki macicy. Krew może także świadczyć o uszkodzonym łożysku. Jeżeli ciąża jest wczesna skontaktujmy się natychmiast z lekarzem, gdyż mogą to być oznaki poronienia lub niewłaściwej ciąży. Gdy ciąża jest zaawansowana przebarwienia śluzu z domieszką krwi mogą świadczyć o zbliżającym się porodzie. Może to być odejście tzw. czopa śluzowego z kanału szyjki macicy. Jest to wtedy naturalna reakcja organizmu na zbliżający się poród.

Pamiętaj aby kontrolować oraz dbać o higeniene narządów rozrodczych bo każda ich infekcja może być niekorzystna dla płodu.

Komentarze do: Upławy w ciąży (2)

Bella82
Bella82 11-02-2014 09:51

infekcje w ciąży

1

Całą ciążę chodziłam na basen, bałam się infekcji intymnych, dlatego zażywałam przez dziewięć miesięcy [reklama], poleciła mi go znajoma położna. W tym czasie nie miałam żadnych infekcji, upławów czy swędzenia okolic int... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
pomarańczka83
pomarańczka83 21-01-2014 17:09

Niepokojące upławy

1

mnie też one na początku ciąży zaniepokoiły, myślałam że to infekcja i się nie pomyliłam. Po wizycie u gin. dowiedziałam się, że to nadżerką, którą mam spowodowała takie problemy. Od tego czasu stosuję i probiotyki gin.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze