Szukaj

Plamienie implantacyjne

Podziel się
Komentarze1

Plamienie implantacyjne występuje u 30% kobiet w okresie wczesnej ciąży. Przyczyną tego krwawienia jest, zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w macicy.

Plamienie implantacyjne

Gdy to nastąpi, tkanka, która tworzy się wokół jajka nazywana jest inaczej trofoblastem. Może ona uszkodzić niektóre naczynia krwionośne matki w macicy, co prowadzi do małej ilości wycieku krwi z macicy i pochwy w dół. Krwawienie implantacji może być jednym z objawów wczesnej ciąży.

Jak rozpoznać plamienie implantacyjne:

Ten rodzaj krwawienia w czasie ciąży występuje zwykle od 6 do 12 dni po poczęciu, w momencie, gdy spodziewamy się następnego cyklu menstruacyjnego. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę kiedy odbył się ostatni stosunek. Jeżeli minęło więcej, niż jeden lub dwa miesiące, to jest to mało prawdopodobne, że krwawienie, które się u ciebie pojawiło jest plamieniem implantacyjnym. Zwykle u wielu kobiet plamienie to jest mylone z miesiączką, dlatego o ciąży dowiadują się dopiero po dłuższym czasie.

Podczas plamienia implantacyjnego należy zbadać kolor i ilość krwawienia. Badanie to pozwoli rozróżnić plamienie, od cyklu menstruacyjnego. Krwawienie implantacji zwykle nie przypomina zwykłego wycieku krwi występującego podczas miesiączki, ponieważ jego wydzielina jest lżejsza i wydalana jest w mniejszej ilości. Niekiedy zdarza się, że plamienie implantacji trwa kilka godzin, a czasem nawet jeden miesiąc.

Krwawienie implantacji:

  • ma różowy lub brązowy odcień. Zwykle jest ciemniejsze od krwi, która wydzielana jest podczas okresu
  • ilość krwawienia jest stosunkowo mała i trwa kilka dni

Jeśli pojawiło się u ciebie to plamienie, to sprawdź, czy masz skurcze. Powinny być one stosunkowo łagodne w porównaniu do skurczy okresowych. Jeśli pojawiają się u ciebie skurcze brzucha, które nie ustają, a ich częstotliwość jest większa, może to być objaw problemów z ciążą, takich jak ciąża pozamaciczna. W niektórych przypadkach ból ten może być spowodowany zapaleniem wyrostka lub zapaleniem pęcherza. Każdy ból, który nie pojawia się od normalnego okresu i nie ustępuje w ciągu kilku dni, powinien być monitorowany przez lekarza.

Objawy krwawienia implantacyjnego:

  • Jeśli czujesz, że jest ci niedobrze i masz poranne mdłości, może być to znak że jesteś w ciąży. Wiele kobiet w ciąży czuje poranne mdłości w czasie pierwszej części dnia. Są to nudności i niechęć do zapachów, które wcześniej nie miały wpływu na ciebie, na przykład takie jak zapach mocnej kawy.
  • Jeśli czujesz ból w piersiach, jest to również oznaka ciąży. Twoje piersi będą stawać się większe, a sutki pociemnieją.
  • Jeśli jesteś zmęczona, oznacza to, że jesteś w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli dużo odpoczywasz i nadal czujesz się zmęczona, to jest to objaw ciąży.
  • Jeśli udajesz się do toalety coraz częściej i wydalasz więcej moczu lub masz zaparcia, z którymi wcześniej nie miałaś problemu, to jest to oznaka ciąży.
  • Jeśli pojawią się u ciebie wahania nastroju, które spowodowane są ciągłymi zmianami hormonalnymi, to jest to objaw ciąży. Są to: nagłe napady płaczu, posmutnienie, czy radość.
  • Jeśli masz zawroty głowy jak wstajesz szybko, bądź schodzisz po schodach, to również jest to oznaka zajścia w ciążę.

Należy więc udać się do lekarza. Najlepszym sposobem, by dowiedzieć się czy jesteś w ciąży, jest spotkanie się z doktorem lub wykonanie testu ciążowego, który jeśli okaże się pozytywny powinien być potwierdzony przez specjalistę od medycyny.

Agata Litwin

Komentarze do: Plamienie implantacyjne (1)

Nelli_Furtado
Nelli_Furtado 12-08-2020 12:39

plamienie

1

jak się człowiek długo stara to takie krwawienie jest świętem ;) ja starałam się z mężem 8 cykli byłam po hormonach i różnie było z owulacją, kontrolowałam ją 4 cykle przed zajściem w ciążę a używałam cyklotester owulacy... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze