Szukaj

Opryszczka w czasie ciąży. Najważniejsza jest szybka reakcja!

Podziel się
Komentarze2

Podczas ciąży nawet z pozoru niegroźne dolegliwości mogą okazać się uciążliwym problemem. Jeśli na ustach przyszłej mamy pojawi się opryszczka warto wiedzieć, jak w bezpieczny i skuteczny sposób walczyć z wirusem.


Opryszczka wargowa wywoływana jest przez wirus Herpes Simplex. Do zakażenia dochodzi zazwyczaj już we wczesnym dzieciństwie, najczęściej poprzez kontakt z zakażoną osobą. Wirus, który dostał się do organizmu, migruje do komórek nerwowych, gdzie pozostaje w stanie uśpienia.

Jego znamienną cechą jest jednak uaktywnianie się pod wpływem działania czynników, takich jak: stres, osłabienie układu immunologicznego czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Do wystąpienia opryszczki może przyczynić się także ciąża oraz zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety. Pomimo że dolegliwość nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla rozwoju płodu, przeniesienie wirusa na narządy płciowe bywa niebezpieczne. Jak zatem uchronić się przed powikłaniami?


Właściwa reakcja na pierwsze objawy opryszczki

Niezwykle ważna jest jak najszybsza reakcja w chwili kiedy pojawią się pierwsze symptomy opryszczki – swędzenie, mrowienie i zaczerwienienie w okolicach ust. W przypadku kobiet w ciąży, jak i karmiących piersią należy jednak zachować szczególną ostrożność przy wyborze leku przeciw opryszczce. Idealnym rozwiązaniem jest preparat, który nie tylko pomoże zwalczyć dolegliwość, ale będzie również w pełni bezpieczny dla zdrowia, jak np. krem Erazaban z unikalną substancją czynną Dokozanol.

Powstrzymuje ona dostęp wirusów do zdrowych komórek skóry. Jeśli zatem odpowiednio szybko zaaplikujemy lek, możemy zapobiec wystąpieniu i rozprzestrzenieniu się opryszczki. Natomiast użycie preparatu w fazie, kiedy zmiany są już widoczne na ustach, spowoduje przyśpieszenie gojenia się zmiany i złagodzi jej nieprzyjemne objawy. Erazaban szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze białych śladów. A co najważniejsze, ze względu na specyfikę zawartych w nim składników, jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, jak i karmiących piersią.

Komfort matki i dziecka

Niezwykle trudno jest uchronić się przed wirusem opryszczki, dlatego zwłaszcza w tak szczególnym okresie jak ciąża i czas karmienia piersią warto mieć w domowej apteczce skuteczny lek, który pomoże zwalczyć uciążliwą i mało komfortow dolegliwość.

Komentarze do: Opryszczka w czasie ciąży. Najważniejsza jest szybka reakcja! (2)

Wrotka
Wrotka 30-09-2013 13:49

4 miesiąc i opryszczka

1

Ja jestem w 4 miesiącu i mam wrażenie, ze opryszczka chce się pojawić, to znajome swędzenie. Zastanawiam się czy po receptę na lek przeciwwirusowy to mam iść do gina, czy dermatologa... martwi mnie to strasznie, bo ten ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
marusia
marusia 03-05-2013 00:47

Tabletki

1

Mi w końcu pomogły tabletki przeciwwirusowe.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze