Szukaj

Nikotynizm w ciąży: 24% ciężarnych Francuzek pali codziennie

Podziel się
Komentarze0

Francuska Minister Zdrowia Marisol Touraine alarmuje: Francja jest krajem europejskim, gdzie pali najwięcej kobiet ciężarnych, podczas gdy wiadomym jest od dawna, jaki wpływ może mieć nikotyna na rozwijający się płód.Narodowa ankieta Enquête nationale sur la consommation de substances psychoactives 2013, której wyniki opublikowano niedawno, ujawnia zaskakujące liczby: 24% ciężarnych Francuzek pali papierosy każdego dnia, a jest to liczba dwa razy większa niż w większości pozostałych krajów europejskich, gdzie pali od 10 do 15% kobiet ciężarnych.

Specjaliści alarmują od dawna, że każdy papieros może zagrozić rozwijającemu się płodowi. W rzeczywistości, kobiety ciężarne, które palą, są dwa razy bardziej zagrożone porodem martwego płodu, jak również nagłą śmiercią noworodka, w porównaniu do kobiet niepalących.


Zagrożenie to jest przypisywane w głównej mierze działaniom tlenku węgla, jednej z substancji znajdującej się w papierosach.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia postanowiło walczyć z tym problemem, wdrażając kolejne programy prewencyjne, skupione przede wszystkim na ludziach młodych, aby ci nigdy nie zaczęli palić.

Jak podaje ostatni raport France Info, przeprowadzone do tej pory kampanie we Francji, mające na celu zachęcenie kobiet ciężarnych do rzucenia palenia na czas ciąży, nie odniosły praktycznie żadnego skutku.

Komentarze do: Nikotynizm w ciąży: 24% ciężarnych Francuzek pali codziennie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz