Szukaj

Mężczyzna a seks w ciąży

Podziel się
Komentarze0

Jest bardzo dużo artykułów na temat seksu w ciąży. Wiele się piszę co jest dobre dla kobiet, jak one to odczuwają a nikt nie spojrzy na to z drugiego punktu widzenia, czyli co czuje w tym czasie mężczyzna? Przecież dla niego ciąża jest również okresem zmian. Zastanówmy się jak mężczyzna radzi sobie z seksem w ciąży kiedy przyszła mama przeżywa burze hormonów.


Kiedy mężczyzna dowiaduje się, że zostanie ojcem może to być dla niego okres bardzo szczęśliwy albo wręcz przeciwnie. Jednak nie ulega wątpliwości to, iż jest on tak samo przerażony istotą zachodzących i czekających was zmian. Każdy mężczyzna na swój sposób przeżywa ciąże kobiety. Jednak każdy stara się ją wspierać w tym długim czasie oczekiwania na dziecko.

Mężczyzna zazwyczaj patrzy na seks w czasie ciąży z przerażeniem. Po postu się boi, że coś może zrobić dziecku czy uszkodzi wrażliwe punkty intymne kobiety. Jednak jest to błędne myślenie, bo jeżeli lekarz nie znalazł żadnych przeciwwskazań nie ma przeszkód aby współżyć. Dziecko po za tym znajduje się w worku owodniowym i nawet najgłębsza penetracja czlonkiem nie może mu zaszkodzić.

Trzeba jednak pamiętać, że ciąża jest okresem zmian libido u kobiety dlatego trzeba uszanować kiedy przyszła mama nie będzie miała ochoty na miłosne igraszki. Jako przyszły tata powinien mężczyzna wiedzieć, że spadek libido kobiety może być tymczasowy, gdyż odpowiadają za to hormony.

Na samym początku ciąży
kobieta doznaje różnych dolegliwości (wymioty, nudności, zmęcznie, ospałość itp.) i wtedy ważne jest wsparcie od mężczyzny. Okres trzech miesięcy może się okazać okresem wstrzemięźliwości. Dlatego w tym czasie mężczyzna może rozładowywać swoje napięcie seksualne na siłowni lub poprzez rozmowy z kolegami, którzy już doświadczyli bycia tatą.


Drugi okres ciąży jest dla mężczyzny fascynujący, gdyż jego kobieta nabiera krągłości, co może być dodatkowo podniecające ( jak sami mówią nie ma nic bardziej podniecającego jak matka nosząca jego przyszłe dziecko). W tym czasie u przyszłej mamy estrogeny powodują wzrost libida, a więc nic nie stoi na przeszkodzie aby uprawiać seks. Większość kobiet doznaje większą satysfakcję z seksu w ciąży co przyszły tata również odbiera pozytywnie. W tym czasie igraszki miłosne stają się naprawdę dużo bardziej satysfakcjonujące dla obojga partnerów. Trzeba jednak pamiętać, że rosnący brzuch nie pozwala na stosowanie wymyślnych pozycji co dla mężczyzny nie jest jednak problemem.

W trzeci trymestrze ciąży znowu spada libido kobiety. Związane jest to z nadchodzącym porodem. W tym czasie mężczyzna również skupia się nad przyjściem na świat dziecka i jest to okres niezwykle stresujący i często strasznie się dłużący. Seks w tym czasie spada na drugą półkę i nie jest tak bardzo ważny. Choć nadal można go uprawiać aż do nadejścia 38 tygodnia ciąży.

Dla przyszłego taty ciąża również jest wyzwaniem. Jednak najlepszą poradą jaką można dać mężczyźnie jest rozmawianie z kobietą. Jest to najlepszy sposób jak sobie poradzić z trudnym okresem dziewięciu miesięcy. Trzeba pamiętać aby kobieta w tym czasie miała ze strony partnera wsparcie i słyszała wiele komplementów, gdyż na pewno z większym brzuchem czuje się mniej atrakcyjna. Pamiętajmy jednak, że ciąża nie musi kojarzyć nam się z odejściem od uprawiania seksu wręcz przeciwnie może to być dla wielu par okres współżycia o wiele przyjemniejszy niż dotychczas.

Komentarze do: Mężczyzna a seks w ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz