Szukaj

Medycyna alternatywna w ciąży

Podziel się
Komentarze1

Do pewnego czasu medycyna alternatywna bardzo często była traktowana jak wymysł pewnej grupy osób, która chce zarobić pieniądze, na cudownym lekarstwie na wszelakie schorzenia. Na szczęście obecnie odchodzi się od tego stylu myślenia i coraz częściej sięga po medycynę alternatywną, jako formę uzupełnienia normalnie stosowanego leczenia wielu schorzeń.


Ciąża nie jest stanem chorobowym, lecz naturalną częścią życia dlatego sugeruje się, iż medycyna alternatywna może być dodatkiem do życia kobiety oraz jej naturalnym dodatkiem do opieki położniczej. Tym sposobem niejednokrotnie podczas ciąży lub w trakcie porodu korzysta się z dobrodziejstw medycyny alternatywnej.

Hydroterapia


Najczęściej jest wykorzystywana podczas porodu. W momencie pojawienia się bólu porodowego kobiecie aplikowana jest kąpiel w ciepłej wodzie często z hydromasażem. Powoduje to, iż rodząca kobieta czuje się lepiej i może się zrelaksować. Niektóre ciężarne kobiety decydują się na poród w wodzie co znacznie łagodzi akcje porodową.

Akupunktura


Metoda ta stosowana jest od tysięcy lat przez Chińczyków, a obecnie i my przekonujemy się do jej dobroczynnego wpływu. Istnieją badania naukowe, które potwierdzają, że akupunktura może spowodować wydzielanie endorfin w mózgu, a te mają zdolności blokowania sygnałów bólu. Akupunktura polega na nakłuwaniu cieniutkimi igłami wielu miejsc na ciele wzdłuż linii gdzie znajdują się zakończenia nerwowe. Ten sposób terapii pozwala załagodzić nudności, zwalczać bóle pleców oraz inne objawy, nawet depresje ciążową.


Aromaterapia


Pachnące olejki pozwalają nam się zrelaksować i tym samym uzdrowić naszego ducha oraz ciało. Część z olejków może być zbawienna dla kobiet w ciąży lecz większość odnosi się do nich z rezerwą gdyż niektóre zapachy mogą być niebezpieczne dla przyszłych mam.

Akupresura

Jest to zabieg, który działa bardzo podobnie jak akupunktura z tym, że zamiast igieł używa się stymulacji punktów na ciele palców albo małych kuleczek. Uważa się, że uciskanie niektórych punktów na ciele może wywołać akcje porodową dlatego zaleca się by akupresurę wykonywał doświadczony terapeuta.

Masaż

Masaż to nie tylko wspaniały relaks ale również możliwość odczucia ulgi przy takich dolegliwościach, jak zgaga, nudności, bóle głowy. Jeżeli jest on wykonywany w czasie porodu pozwala rozluźnić mięśnie między skurczami i złagodzić ból pleców.

Medytacja, wizualizacja

Są to bardzo bezpieczne metody pozwalające zredukować stres emocjonalny lub fizyczny. Te metody doskonale sprawdzają się w przypadku pokonywania wszelkich obaw jakie mogą nekać przyszłą matkę.

Komentarze do: Medycyna alternatywna w ciąży (1)

tojalekia
tojalekia 21-07-2011 13:18

Konwencjonalna medycyna

1

uważam jednak że warto trzymać się konwencjonalnej medycyny i ze wszystkimi problemami zgłaszać do wykwalifikowanego lekarza...... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze