Szukaj

Kształt brzucha w czasie ciąży

Podziel się
Komentarze0

Mijają kolejne miesiące od chwili kiedy zaszłaś w ciąże, twój brzuch rośnie razem z rozwijającym się dzieckiem. Szereg myśli zaprząta Twoją głowę, a jedną z nich jest kształt brzucha. Na początku musisz wiedzieć podstawową rzecz. Nie można niczego powiedzieć o dziecku na podstawie kształtu Twojego brzucha.Chociaż wiele ciotek czy babć chce na podstawie brzucha powiedzieć Ci jakiej płci będzie dziecko lub stwierdza o stanie jego zdrowia. Nie powinnaś sugerować się ich opiniami. Wielkość maleństwa zelży między innymi od takich czynników, jak:

Masa ciała, sylwetka oraz budowa jaką Ty sama posiadasz.
Brzuch ciężarnej kobiety, tak jak i ona sama może mieć bowiem najróżniejszy kształt. Rzadko się zdarza by drobnej budowy kobieta, miała duży brzuch, chociaż oczywiście nie jest to reguła. Nie musisz dodatkowo dokładać sobie trosk, powtórzmy raz jeszcze iż kształt brzucha jest sprawą indywidualną.

Ułożenie dziecka. To jak dziecko układa się w Twoim brzuchu wpływa na jego wygląd zewnętrzny.


Przyrost masy ciała. To, że kobieta w ciąży więcej przybiera na wadze nie oznacza, że będzie miała większe dziecko.

Kolejną rzeczą, jaka wpływa na wygląd brzucha jest stan napięcia mięśni w spoczynku czyli tzw. Tonus mięśniowy. Jeżeli kobieta posiada mięśnie o dużym tonusie to jej brzuch może być mniejszy, aniżeli kobiety która mięśnie są silne.

Tak więc jedyną prawdziwą oceną wielkości dziecka może być wizyta u lekarza i badanie prenatalne. Lekarz nie ocenia tylko rozwoju małego człowieka na podstawie zewnętrznej wielkości brzucha, ale popiera swoją ocenę rzetelnymi badaniami. To znaczy mierzy wysokość dna miednicy, a także poprzez badania przedmiotowe zewnętrzne określa położenie części ciała dziecka. Tym samym pamiętaj, że ważne jest to co wewnątrz a nie na zewnątrz. Dlatego nie sugeruj się opiniami swoich koleżanek czy też pań w kolejce do kasy w sklepie.

Na pewno nurtuje Cię jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: Czy można określić płeć dziecka na podstawie wielkości brzucha? Otóż nie. Przewidywanie płci tymi metodami można sprawdzić mniej więcej w połowie przypadków, gdyż na 100 dziewczynek rodzi się 105 chłopców. Zatem możliwe, że nawet przewidywania te sprawdzają się na korzyść chłopców. Dlatego nie opieraj się na tego typu przewidywaniach zwłaszcza, gdy na nich chcesz oprzeć wybór imienia dla potomka lub urządzanie pokoiku.

Komentarze do: Kształt brzucha w czasie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz