Szukaj

Jak się ubierać w ciąży?

Podziel się
Komentarze0

Czy ciąża to jedynie obszerne sukienki przypominające namioty i spodnie ogrodniczki? Oczywiście, że nie! Niektóre kobiety wciąż nie mogą uwierzyć w to, że z ciążowym brzuszkiem naprawdę można wyglądać bardzo atrakcyjnie! Przeczytaj i przekonaj się, że przyszłe mamy też mogą modnie wyglądać!

Jak się ubierać w ciąży?

Nie rezygnuj ze swoich ubrań!

To, że jesteś w ciąży nie oznacza, że od razu musisz totalnie wymieniać swoją całą garderobę, nie rób tego! Jeżeli już na samym początku ciąży zaczniesz nosić i przyzwyczajać się do ciążowych ciuszków, pod koniec ciąży już nie będziesz mogła na nie patrzeć! Zatem, dopóki możesz, noś te ubrania jakie masz, nie biegaj po sklepach szukając ciążowych ubrań tylko ciesz się swoimi ubraniami oraz figurą!

Na co zwrócić uwagę?

Podczas ciąży musisz uważać na nieprzyjemne żylaki, wtedy dobrze jest nosić bandaże elastyczne lub pończochy. Zaleca się również pasy ciążowe, lecz jedynie w przypadku, gdy mięśnie brzucha  są osłabione, a brzuch zwisa (duży płód, bliźnięta itp.). Warto zwrócić również uwagę na majtki. Nie musisz od razu kupować specjalnych majtek ciążowych – przede wszystkim powinny być wygodne, pełne i wykonane z delikatnych materiałów np. bawełna. Chyba że znacznie przytyjesz w ciąży – wtedy kupienie przynajmniej o rozmiar większych może się okazać koniecznością


Jakie ubrania wybierać?
  • przede wszystkim postaw na wygodę, bo to przecież jest najważniejsze, oraz luz w okolicy brzucha;
  • wybieraj materiały, które będą mogły rosnąć razem z tobą czyli bawełnę jak i inne dzianiny;
  • noś tylko buty wygodne – niezbyt wysokie, lecz też niezbyt płaskie;
  • nie rezygnuj z podkreślania swojego pięknego brzuszka, wybieraj takie bluzki i sukienki, które dobrze podkreślą twoje kształty;
  • zaopatrz się w wygodne spodnie ze ściągaczem, takie by nie uciskały ciążowego brzuszka;
  • luźne ubrania są wygodne i praktyczne, lecz uważaj, by nie były zbyt duże – wpłynie to niekorzystnie na wygląd twojej figury.
Ciąża to wspaniały stan i należy pamiętać, że to nie choroba! Nawet w tym stanie wciąż możesz być atrakcyjna, seksowna ale też modna! Najważniejsze jednak jest to, byś dobrze się czuła w tym co nosisz, by ubrania były wygodne, nie za duże ale też nie za małe.

Pamiętaj, że w ciąży nie koniecznie musisz zakrywać ciało! Jak najwięcej ciesz się tym stanem, chwal się i staraj wyglądać jak najpiękniej w ciąży, bo twoje dobre samopoczucie to dobre samopoczucie dziecka!

Autor:

Kinga Setera

Komentarze do: Jak się ubierać w ciąży?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz