Szukaj

Jak radzić sobie ze zmianami nastrojów ciężarnej żony?

Podziel się
Komentarze0

Hormony ciążowe! Witamy w ich wspaniałym acz uciążliwym świecie! Wspaniałym gdyż pozwalają dziecku znajdującym się w brzuchu ciężarnej kobiety prawidłowo się rozwijać ale uciążliwym, gdyż sprawiają że kobieta która kochasz miewa zmiany nastrojów.Huśtawki nastrojów przyszłej matki najsilniejsze są w pierwszym trymestrze ciąży wtedy właśnie wydzielane są w sporych ilościach. Zdarza się, że nawet jeżeli pierwszy trymestr minie Ty nadal zauważasz, że Twoja partnerka popłakuje lub jest bardzo pobudzona i rozpiera ją energia. To skutek nadal pracujących hormonów. Co zatem przyszły tata ma robić? Jak reagować i jak przetrwać ten dziwny okres?

Cierpliwość

Musisz uzbroić się w cierpliwość, ciąża nie trwa przecież wiecznie. Staraj się zachować dystans do pojawiających się problemów i staraj się pielęgnować tę wspaniałą cechę twojego charakteru.


Nie bierz do siebie wybuchów emocji swojej partnerki

Nie używaj ich także przeciwko niej, musisz zdawać sobie sprawę, że są one całkowicie poza jej kontrolą. Nie wytykaj jej humorów zwłaszcza wśród znajomych czy rodziny. Na pewno jest jej z nimi równie nieprzyjemnie co Tobie. Bycie w ciąży to wcale nie taka łatwa sprawa!

Pomóż

Huśtawki nastrojów mogą się nasilać kiedy poziom cukru we krwi znacznie spada, proponuj swojej ciężarnej kostkę czekolady, która podnosi jego poziom we krwi, gdy tylko zauważysz pierwsze objawy. Endorfiny hormony odpowiadające za uczucie radości są wydzielane także w trakcie wysiłku dlatego wspólna gimnastyka czy spacer na świeżym powietrzu może pomóc!

Rób więcej dla domu

Wyjmij naczynia ze zmywarki, zrób zakupy, odnieś ubrania do pralni…sam dobrze wiesz co możesz jeszcze zrobić by Twojej kobiecie żyło się trochę lepiej. Ona na pewno doceni Twój wysiłek, a Ty będziesz mógł się cieszyć jej lepszym samopoczuciem.

Najważniejsze, żebyś nie dał się nastrojowi swojej ciężarnej partnerki i zawsze starał łagodzić sytuacje co niestety nie zawsze jest łatwe i wymaga sporego wysiłku.

Komentarze do: Jak radzić sobie ze zmianami nastrojów ciężarnej żony?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz