Szukaj

Farbowanie włosów w ciąży

Podziel się
Komentarze1

Na pewno kobiety ciężarne nurtowało nie raz pytanie czy mogą farbować włosy w ciąż? Czy jest to bezpieczne dla płodu i czy składniki zawarte w farbach mają jakiś wpływ na przebieg ciąży? Oczywiście każda kobieta chce być piękna  nawet z dużym brzuszkiem. Ciąża przecież nie jest chorobą i nawet podczas niej kobieta może wyglądać olśniewająco.


Generalnie lekarze na temat farbowania włosów nie mają zastrzeżeń. Przeprowadzone badania pokazały, że farba kładziona na włosy nawet jeśli przedostaje się przez skórę nie wpływa bezpośrednio na rozwój płodu. Dawniej oczywiście  uważano, ze farbowanie włosów szczególnie we wczesnym okresie ciąży może powodować poronienie, z powodu niektórych substancji o dużym stężeniu znajdujących się w farbach.

Obecnie lekarze profilaktycznie mogą zakazać w pierwszych miesiącach ciąży farbować włosy. Jednak  to zależy od indywidualnych przypadków. Dlatego warto przed zamierzonym farbowaniem lub trwałą ondulacją zgłosić się do ginekologa i spytać się czy istnieją jakieś przeciwwskazania.


Będąc w zakładzie fryzjerskim warto pamiętać o:

1.    Robienie przerw w czasie farbowania. Dotyczy to kobiet już w bardziej zaawansowanej ciąży, gdyż zbyt długie siedzenie nie jest wtedy wskazane.

2.    W zakładzie fryzjerskim powinna być dobra cyrkulacja powietrza, żeby zbytnie opary z farby nie były wdychane przez ciężarna.

3.    Jeżeli kobieta w ciąży farbuje komuś włosy powinna pamiętać i o założeniu rękawiczek. Zbyt długi kontakt substancji z skórą może wpłynąć na organizm.

4.    Nie powinno się spożywać jedzenia i picia w pomieszczeniu, w którym dokonuje się farbowania.

5.    Należy sprawdzić farbę czy nie widnieje na niej ostrzeżenie przed farbowaniem kobiet w ciąży, ze względu na stężenie szkodliwych składników farby np. amoniaku.


Jeżeli kobieta zastosuje się do powyższych punktów farbowanie stanie się bezpieczne i nie będzie miało wpływu na dziecko. Trzeba jednak uważać na nakładanie henny, gdyż może ona wywołać uczulenie. Pamiętajmy, że ciąża wpływa na nasz organizm , który może reagować inaczej niż  przed nią. Najlepiej będzie wcześniej skonsultować się z lekarzem, który wie najlepiej co jest dozwolone i w którym trymestrze ciąży.

Komentarze do: Farbowanie włosów w ciąży (1)

Madzianna
Madzianna 05-01-2011 20:14

Farby bez amoniakowe

1

Farbowaniem włosów w ciąży zainteresowałam się już na samym początku gdyż naturalnie jestem ciemną blondynką, a na głowie położoną mam granatową czerń. Każda kobieta wie jak okropnie wyglądają jasne odrosty kontrastujące... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze