Szukaj

Czy można uprawiać seks w ciąży?

Podziel się
Komentarze2

Jest to często zadawane pytanie, które nurtuje przyszłych rodziców. Ciąża to okres kiedy nasz życie intymne nie musi przeżywać zastoju. Współżycie w czasie kiedy ciąża przebiega prawidłowo jest bezpieczne a przede wszystkim pozwala na utrzymanie więzi z partnerem. Seks jest także dobry dla rozwoju fizycznego kobiety w ciąży. Stanowi on dobra formę ćwiczeń, które na pewno przydadzą się w czasie porodu.
Seks w pierwszych miesiącach ciąży

Pierwsze miesiące ciąży nie są łaskawe dla partnerów. Burza hormonów może spowodować spadek libido kobiety a co za tym idzie wzbudzić niechęć do seksu. W fazie początkowej ciąży kobieta często czuje się zmęczona i ospała. Pojawiają się również dolegliwości takie jak np. wymioty, bolące piersi, zawroty głowy co nie sprzyja igraszką łóżkowym. Zazwyczaj kobieta bojąc się utraty poczętego dziecka może również wykazywać niechęć do seksu.Należy podkreślić, że dziecko jest schowane w worku owodniowym wewnątrz macicy więc nawet głęboka penetracja członka nic mu nie może zrobić.

Większe obawy mają zazwyczaj kobiety, które wcześniej poroniły i te obawy są słuszne, gdyż wstrzemięźliwość w takim wypadku jest wskazana. Może ją także zalecić lekarza chyba, że ciąża rozwija się prawidło wtedy nie ma większych przeciwwskazań.

Kiedy obawy partnerów sprawiają, że ich libido jest osłabione warto porozmawiać o tym z lekarzem, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze współżyciem w ciąży.


Seks w drugim trymestrze ciąży

Kiedy mijają pierwsze dolegliwości ciążowe libido kobiety rośnie. Związane jest to ze zmianą hormonalną, czyli zwiększeniem poziomu estrogenów w ustroju oraz oxycotyny – odpowiedzialnej za wzrost pożądania. W późniejszych miesiącach ciąży przyszła mama może odczuwać większą satysfakcję z kochania, gdyż jej narządy są lekko obrzęknięte a za sprawą hormonów jest bardziej czuła na dotyk. Reakcja ta jest związana z tym, iż dolna część ciała kobiety staje się centralnym punktem w organizmie, gdzie dopływ krwi jest największy. Zwiększona wilgoć pochwy w drugim trymestrze ciąży może być udogodnieniem dla obu partnerów.W tym czasie często kobieta przeżywa swój pierwszy orgazm.


Jednak taka wrażliwość seksualna u kobiety nie musi oznaczać, że będzie ona skłonna do uprawiania seksu. Wszystko zależy od jej psychiki. Zmieniające się ciało, rosnący brzuch, piersi mogą sprawić, że kobieta będzie czuła się nieatrakcyjna. Najlepsza metodą na zwalczenie tego stanu jest rozmowa miedz partnerami.


Seks tuż przed porodem

Seks w trzecim trymestrze zazwyczaj jest już rzadszy. Związane jest to ze zbliżającym się porodem. Współżycie partnerów w ostatnich miesiącach ciąży (38 - 39 tydzień) może sprowokować początek porodu albo wywoływać skurcze Braxtona – Hicksa. W tym czasie kobieta może wykazywać niechęć do seksu, gdyż będzie czuła się ospała, „ciężka” - jednym słowem nieatrakcyjna. Poza tym w tym czasie będzie trudno znaleźć pozycję wygodną dla obydwojga partnerów, gdyż będzie przeszkadzał im w tym duży brzuch.


Seks przed porodem jest wskazany, a nawet zalecany przez lekarzy, kiedy termin porodu się opóźnia. Spowodowane jest to tym, iż w męskim nasieniu obecna jest substancja zwana „prostaglandyną”, która w kontakcie z szyjką macicy powoduje czynności skurczowe.

Kiedy libido przyszłych rodziców spada mogą oni zastąpić seks pieszczotami, przytulaniem, pocałunkami albo masażem, który wykaże się w ostatnich miesiącach relaksujący dla kobiety.


Idealne pozycje dla kobiet ciężarnych


Pozycję w ciąży zależą od trymestru w jakim znajduję się kobieta. Na początku ciąży można korzystać z szerokiej gamy pozycji seksualnych, gdyż wszystkie są wygodne dla przyszłej mamy. W późniejszych miesiącach trzeba jednak uważać na rosnący brzuch. Należy wybierać pozycję, które nie będą uciskać rosnącego dzidziusia. Wszelkiego rodzaju zabawy oralne mogą również okazać się dobre i pozwolą na zbliżenie z partnerem.

Najlepszymi pozycjami w tym czasie jest:


  • pozycja boczna
  • pozycja siedząca
  • pozycja „na jeźdźca”
  • pozycja "69"
  • pozycja tylna

Kiedy lekarz może zabronić uprawiania seksu w ciąży?


Lekarz może zakazać stosunku w ciąży kiedy rozwija się ona nieprawidłowo. Dotyczy to kobiet, u których wcześniejsze ciąże` zakończyły się poronieniem lub obecna jest zagrożona. Kiedy łożysko u kobiety jest nisko ułożone lub przodujące, gdyż stosunek może spowodować jego odklejenie. Również przeciwwskazanie jest przedwczesny poród (szczególnie w późniejszych miesiącach ciąży). Wszelkiego rodzaju infekcje dróg moczowych lub rodnych mogą być przyczyną zabronienia współżycia przez lekarza.


Należy zapamiętać, że jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo przyszli rodzice nie powinni rezygnować z bliskości jakim jest współżycie, gdyż podtrzymuje to ich więź między nimi a jest to wazne w rozwoju dalszych relacji damsko – męskich.

Komentarze do: Czy można uprawiać seks w ciąży? (2)

tyrol
tyrol 16-10-2011 20:30

seks

1

jak macie problemy zwiazane z seksem itd to naprawde poelcam zajrzec na http://dopingseksualny.pl/... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
tyrol
tyrol 23-06-2011 22:52

biblia seksu

1

co do seksu bardzo przydatne sa rożnego rodzaju materiały i książki jak np. http://www.bibliaseksu.pl/ ktora jest do wygrania w konkursie a opisuje bardzo ciekawe i czasami innowacyjne metody rozkoszy dla obojga partnero... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze