Szukaj

Ciąża: lot samolotem nie jest groźny

Podziel się
Komentarze0

Czy latanie samolotami jest wskazane dla kobiet ciężarnych? Naukowcy z RCOG w Zjednoczonym Królestwie odpowiadają na to pytanie w swoim ostatnim badaniu. Ich zdaniem, kobiety brzemienne nie powinny obawiać się podróży samolotem.Eksperci wyjaśniają, że lot samolotem wiąże się jedynie z bardzo niewielkim ryzykiem przedwczesnego porodu, związanym przede wszystkim ze stresem.

Zdaniem naukowców, ciężarne panie mogą swobodnie latać samolotami, o ile nie znajdują się w grupie kobiet, których ciąża jest zagrożona (poprzednie poronienia, ciąże pozamaciczne, ciąża mnoga). W tym przypadku przed udaniem się w podróż samolotem doradzane jest badanie echograficzne.


Inne porady brytyjskich specjalistów? Zapewniają oni, że skanery ciała na lotniskach są nieszkodliwe, tak samo jak redukcja tlenu w trakcie lotu.

Naukowcy przypominają także o szczepionkach, które są niezbędne przed podróżą do egzotycznego kraju, a z których część jest odradzana w trakcie ciąży.

Poza tym, aby ograniczyć ryzyko pojawienia się zakrzepicy żył głębokich, która wiąże się ze stałą pozycją siedzącą w trakcie długiego lotu, należy wstawać i regularnie chodzić wewnątrz samolotu, wybrać miejsce przy przejściu, wykonywać ćwiczenia co 30 minut i pić dużo wody, ograniczając kofeinę i alkohol.

Komentarze do: Ciąża: lot samolotem nie jest groźny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz