Szukaj

Wakacje bez bólu

Wakacje to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Urlopowy wyjazd do wymarzonego miejsca planujemy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Staramy się dopiąć wszystko na „ostatni guzik”. Zmęczeni kilkumiesięczną pracą, stęsknieni za słońcem, myślimy tylko o tym, by jak najszybciej znaleźć się w miejscu naszego upragnionego odpoczynku.


Często jednak zapominamy, że spędzając godziny za biurkiem nasze ciało nie jest przygotowane do letniej aktywności. Aby nie spędzić naszych wakacji w poczekalni przychodni lub co gorsza w szpitalu „na urazówce” warto też pomyśleć o przygotowaniu własnego organizmu na urlopowe przyjemności. Dwa miesiące przed wyjazdem wygospodarujmy czas – 2-3 razy w tygodniu – na kilkunastominutowe spacery i ćwiczenia rozciągające, by przyzwyczaić ciało do większego, niż na co dzień, wysiłku.

Skompletujmy też odpowiednie ubranie. Jeśli dni naszego wypoczynku planujemy spędzić w górach lub na pieszych wędrówkach  – spakujmy przede wszystkim wygodne, wzmacniające kostkę buty, a także kurtkę przeciwdeszczową, plecak, okrycie głowy chroniące przed słońcem. Pamiętajmy też o zabezpieczeniu skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i to bez względu na miejsce naszych letnich wojaży.


Warto też pomyśleć o zabraniu ze sobą niezbędnych środków do bocznej kieszeni plecaka. Niestety nawet najlepiej przygotowanym urlopowiczom zdarzają się dolegliwe kontuzje i urazy. Do najczęściej występujących należą ból mięśni, stawów, nadwyrężenie, skręcenie czy uporczywe napięcie mięśniowe.  Na wszystkie te przykre dolegliwości można użyć Nurofenu Żelu - leku na bazie ibuprofenu, który stosowany miejscowo działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Spacerując po górach z ciężkim plecakiem lub nosząc w torbie pokaźny ekwipunek plażowy dla całej rodziny łatwo nabawić się uporczywego bólu mięśni. Bóle mięśniowe mogą dotyczyć więzadeł, ścięgien i powięzi, a ich przyczyną jest nadwerężenie mięśnia.

Do częstych urazów, jakie zdarzają się nam podczas wakacji należą także skręcenia stawów.  Kolano, kostka i nadgarstek łatwo naderwać lub naciągnąć, szczególnie podczas biegania czy gry w piłkę. Nurofen Żel wmasowany w chore miejsce pomoże załagodzić ból i dodatkowo zadziała przeciwzapalnie. Jest alternatywą dla środków przeciwbólowych w tabletkach, ponadto trafia bezpośrednio w miejsce bólu.

Nurofen Żel ma przyjemną żelową konsystencję, po wsmarowaniu nie pozostawia na skórze żadnych śladów, ani się nie lepi.

Wskazania do stosowania Nurofen Żelu:
  • Łagodzi ból i stan zapalny towarzyszący stanom chorobowym takim jak:
  • bóle mięśniowe
  • bóle pleców
  • ból towarzyszący chorobom układu mięśniowo- szkieletowego np.:
- lekkie zapalenia stawów,
- skręcenia,
- nadwerężenia,
- urazy sportowe,
- gościec mięśniowo-ścięgnisty
- ścięgnisty
  • nerwobóle

Komentarze do: Wakacje bez bólu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz