Szukaj

Wyrwanie zęba mądrości

Podziel się
Komentarze0

Prawdziwe źródło niepokoju dla niektórych pacjentów, wyrwanie zębów mądrości okazuje się czasem niezbędne. Po badaniu  radiograficznym, jedynie dentysta jest w stanie stwierdzić, czy taka interwencja jest zasadna, czy też nie. Kiedy należy wyrywać zęby mądrości?


Nawet jeśli nie jest już to systematyczny zabieg, to wyrwanie zęba mądrości jest czasami konieczne. Taki jest przypadek, kiedy w momencie rośnięcia, ząb nie ma dość miejsca (jest więc zamknięty), albo kiedy jego oś erupcji jest blokowana przez drugi ząb trzonowy rosnący wcześniej. Najczęściej, wyrwanie zębów mądrości dotyczy zębów z dolnej szczęki, które mogą rosnąć od tyłu do przodu.


W jaki sposób przebiega ekstrakcja zęba mądrości?

Mogą one być przyczyną bólów, nachodzenia zębów na siebie, neuralgii... Po badaniu radiograficznym, dentysta zdecyduje o zasadności operacji. Ta ostatnia będzie wykonana bądź przez chirurga dentystę, bądź przez stomatologa. Zostanie przeprowadzona pod znieczuleniem ogólnym - najczęściej, kiedy wszystkie cztery zęby są usuwane w czasie tej samej interwencji – albo pod znieczuleniem lokalnym.

Komentarze do: Wyrwanie zęba mądrości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz