Szukaj

Domowe metody wybielania zębów

Podziel się
Komentarze0

Białe zęby to niewątpliwie powód do dumy, dlatego warto o nie dbać. Zdrowy i śnieżny uśmiech niekoniecznie wiąże się z regularnymi wizytami u stomatologa, ponieważ czasem wystarczą wybielające zabiegi wykonywane w domu, które z czasem robią się coraz bardziej popularne.

Domowe metody wybielania zębów

Niemniej jednak najlepsze efekty oczywiście uzyskuje się u stomatologa, lecz wiele osób odstrasza cena wybielającego zabiegu u specjalisty. Metody domowe mogą jednak dać zbliżone rezultaty. Poniżej przedstawione zostały najpopularniejsze sposoby na wybielanie zębów w domu.

Pasty wybielające

To najprostszy i najpopularniejszy sposób wybielania zębów. Pasty wybielające zawierają specjalne enzymy i aktywne mikrogranulki rozpuszczające błonkę, wiążącą płytkę nazębną ze szkliwem. Ponadto zawierają również substancje ścierne takie jak uwodniona krzemionka i węglan wapnia. a także substancje ścierne, które automatycznie eliminują z wierzchniej warstwy zęba. Razem z pastami wybielającymi stosuje się także specjalne szczoteczki do zębów wraz z płynami do płukania ust. Wspomniane szczoteczki posiadają gumowe wypustki polerujące powierzchnie zębową, zaś płyny wstrzymują kumulowanie się płytki nazębnej.

Paski, lakiery i żele wybielające

Elastyczne paski stosuje się 2 razy dziennie na około 20 minut od przyklejenia ich do górnych i dolnych zębów. Nasączone są specjalnym żelem wspomagającym wybielanie zębów. Takie preparaty jak lakier czy żel przeznaczone są do malowania zębów, lecz nie są one już tak efektywne, ponieważ nie docierają do przestrzeni międzyzębowych. Stosować można także plastyczne nakładki, które rozpuszcza się w gorącej wodzie, po czym należy je ugryźć, dopasowując do swoich zębów. Wnętrze nakładek wypełnia się żelem wybielającym, po czym zakłada się je na około pół godziny. Czynność tą należy stosować 2 razy dziennie.

Cytryna, soda, sól i węgiel

Najpopularniejsza domowa metoda wybielania zębów bez użycia kosmetyków kupowanych w aptekach lub drogeriach. Jest to najtańszy z wymienionych sposobów, lecz równocześnie najbardziej szkodliwy. Stały i regularny kontakt cytryny ze szkliwem może mieć oddziaływanie osłabiające, a nawet destrukcyjne, ponieważ zęby stają się podatniejsze na próchnicę.  Osłabia także dziąsła.

Wybielając zęby niektórzy wcierają także sól w szkliwo. Jest to bardzo szkodliwa metoda, ponieważ ma silne oddziaływanie zakwaszające środowisko jamy ustnej oraz przyczynia się do rozwoju tam bakterii chorobotwórczych. 
Szczotkując zębów sodą, także wpływa na nadwrażliwość zęba przyczyniając się do jego osłabienia. Soda pod wpływem szczotkowania ma działanie żrące, przez co ścierany jest cały osad.

Jeśli chodzi o metodę czyszczenia zębów węglem to ma ono oddziaływanie na zęby porównywalne do papieru ściernego.  Węgiel ma abrazyjny wpływ na zęby powodując jego ścieranie.

Autor : Grzegorz Kozłowski

Komentarze do: Domowe metody wybielania zębów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz