Szukaj

Piercing na języku: czy może zniszczyć zęby?

Podziel się
Komentarze0

Tak jak jest to w przypadku ozdób noszonych na wardze górnej i dolnej, piercing języka również niepokoi ortodontów. W rzeczywistości, obecność tych implantów w języku może wytworzyć złe przyzwyczajenia, tak jak ten, bardzo powszechny, wkładania metalu między siekacze.

Ryzykiem jest to, iż z czasem zobaczymy pojawiającą się przestrzeń, większą bądź mniejszą, między zębami. Przestrzeń tę specjaliści nazywają fachowo diastemą.

Konsekwencje piercingu dla języka

W przeglądzie amerykańskim The Journal of Clinical Orthodontics, lekarz opisuje przypadek pacjentki, u której pojawiła się właśnie taka przerwa między dwoma siekaczami w szczęce górnej. Tam właśnie, gdzie pacjentka ta miała zwyczaj „klinować” końcówkę swojego piercingu...


Najlepszą metodą, aby zaoszczędzić sobie ciężkiego i kosztownego leczenia ortodontycznego, ma być po prostu unikanie robienia sobie piercingu w języku. Może on być zresztą przyczyną bardzo poważnych uszkodzeń zębów.

Poza ryzykiem powstania diastemy, możemy odnotować pękanie, złamania albo ścieranie zębów, nie zapominając o zwiększeniu ryzyka krwotoku, infekcji oraz urazów na poziomie dziąseł.Komentarze do: Piercing na języku: czy może zniszczyć zęby?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz