Szukaj

Nowe metody leczenia rozdrażnienia w autyzmie

Podziel się
Komentarze0

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, wpływającym na umiejętności społeczne i komunikacyjne. Jednym z jego objawów jest rozdrażnienie. Może ono sprowokować zachowania agresywne i zniweczyć efekty terapii. Autodestrukcyjne zachowania są obserwowane w autyzmie bardzo często i mają ujemny wpływ na funkcjonowanie chorego w społeczeństwie.Pomimo że przyczyny autyzmu wciąż nie sa znane, naukowcy wysuwają na ten temat liczne hipotezy. Jedną z nich jest zaburzenie równowagi utleniaczy i przeciwutleniaczy w organizmie, drugą zaburzenie gospodarki glutaminianu.

W związku z tymi tezami, naukowcy prowadzą wiele obserwacji. Przeprowadzono badania, mające na celu określić, czy N-acetylocysteina (NAC), może mieć jakikolwiek wpływ na regulowanie zaburzeń związanych z autyzmem.

NAC jest powszechnie stosowany do leczenia przedawkowania paracetamolu. Działa on poprzez przywrócenie prawidłowych wartości glutationu. Ponadto, stymuluje białko, prowadząc do spadku neurtransmisji glutaminergicznej.


Naukowcy orzekli, że te działania, mogą mieć istotny wpływ na leczenie zaburzeń autyzmu. Po pierwsze, mogą chronić komórki mózgu, podnosząc poziom przeciwutleniaczy; a po drugie, może wpłynąć na działanie systemu glutaminianu.

Losowo wybrani pacjenci, dotknięci autyzmem, przyjmowali NAC lub placebo przez okres dwunastu tygodni. W trakcie badania, byli czterokrotnie badani, pod kątem ich odruchów.

Jak sie okazało, u pacjentów przyjmujących NAC, drażliwość została znacząco zmniejszona, w porównaniu do grupy przyjmującej placebo.
Ponadto, skutki uboczne leku były minimalne.

Badacze, idąc tym tropem, zapowiadają kolejne badania mające na celu uzyskanie więcej informacji na temat działania NAC w leczeniu autyzmu.

Komentarze do: Nowe metody leczenia rozdrażnienia w autyzmie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz