Szukaj

Nowe metody leczenia rozdrażnienia w autyzmie

Podziel się
Komentarze0

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, wpływającym na umiejętności społeczne i komunikacyjne. Jednym z jego objawów jest rozdrażnienie. Może ono sprowokować zachowania agresywne i zniweczyć efekty terapii. Autodestrukcyjne zachowania są obserwowane w autyzmie bardzo często i mają ujemny wpływ na funkcjonowanie chorego w społeczeństwie.Pomimo że przyczyny autyzmu wciąż nie sa znane, naukowcy wysuwają na ten temat liczne hipotezy. Jedną z nich jest zaburzenie równowagi utleniaczy i przeciwutleniaczy w organizmie, drugą zaburzenie gospodarki glutaminianu.

W związku z tymi tezami, naukowcy prowadzą wiele obserwacji. Przeprowadzono badania, mające na celu określić, czy N-acetylocysteina (NAC), może mieć jakikolwiek wpływ na regulowanie zaburzeń związanych z autyzmem.

NAC jest powszechnie stosowany do leczenia przedawkowania paracetamolu. Działa on poprzez przywrócenie prawidłowych wartości glutationu. Ponadto, stymuluje białko, prowadząc do spadku neurtransmisji glutaminergicznej.

Zobacz również:Naukowcy orzekli, że te działania, mogą mieć istotny wpływ na leczenie zaburzeń autyzmu. Po pierwsze, mogą chronić komórki mózgu, podnosząc poziom przeciwutleniaczy; a po drugie, może wpłynąć na działanie systemu glutaminianu.

Losowo wybrani pacjenci, dotknięci autyzmem, przyjmowali NAC lub placebo przez okres dwunastu tygodni. W trakcie badania, byli czterokrotnie badani, pod kątem ich odruchów.

Jak sie okazało, u pacjentów przyjmujących NAC, drażliwość została znacząco zmniejszona, w porównaniu do grupy przyjmującej placebo.
Ponadto, skutki uboczne leku były minimalne.

Badacze, idąc tym tropem, zapowiadają kolejne badania mające na celu uzyskanie więcej informacji na temat działania NAC w leczeniu autyzmu.

Komentarze do: Nowe metody leczenia rozdrażnienia w autyzmie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz