Szukaj

Jak stworzyć "związek idealny"?

Czy udało się wam znaleźć wymarzonego partnera? Jeśli tak, to gratulacje. Poza tym przecież nie każdy może mieć pewność, że ten związek będzie trwał wiecznie. Naukowcy odszyfrowali jednak w czym tkwi tajemnica szczęśliwego życia we dwoje. Kto przestrzega pięciu wskazówek, może czuć się wygranym!

Jak stworzyć "związek idealny"?

Miliony  par, które nie patrzą na życie przez pryzmat różowych okularów stawiają sobie pytanie: jak dochodzi naprawdę do powstania związku i jak go umocnić? Zanim para pojawi się u terapeuty jest łatwiej i taniej. Na ratunek przychodzą naukowcy z USA, którzy obmyślili strategię dla związków na podstawie badań, w których wzięło udział 12.000 ludzi.

- Związki są jak samochody, dopóki trwają trzeba nad nimi pracować - stwierdza profesor z uniwersytetu w Illinois Brian Ogolsky.

Pięć wskazówek jak postępować, by umocnić swój związek!

Na pierwszym miejscu, wśród cech idealnego związku znalazła się otwartość. Jest to cecha, która jest marzeniem większości związków. Jednak nie każdy znosi prawdę. Jeśli wypracujemy w sobie tę cechę, możemy łatwiej się dogadać.

Kolejnym krokiem w drodze do osiągnięcia ideału jest pozytywne nastawienie - wszystko jedno czy chwilowo jest beznadziejnie czy niewiadomo jak ciężko, należy myśleć pozytywnie. Głowa do góry, na pewno nadejdą jeszcze lepsze czasy.

Kolejną cechą dobrego związku jest uczucie pewności. Nie jest do końca wiadome czy chodzi tutaj o pewność militarną, finansową czy domową. Ale jeśli obdarzymy kogoś bezpieczeństwem, może to stać się kolejnym krokiem do idealnego związku.


Ważnym etapem dobrego związku są wspólne zadania. Obojętnie, czy robimy wspólne wycieczki, czy razem gotujemy bądź się razem rozliczamy w urzędzie skarbowym. We dwoje wszystko staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Ostatnią wskazówką jest wspólne otoczenie. Jest to potwierdzone, że wspólne grono znajomych doprowadza do zawężenia więzi między partnerami. Jeśli każdy ma swoje grono przyjaciół, może dochodzić do kłótni.

- Kto weźmie sobie powyższe uwagi do serca, będzie odczuwać więcej satysfakcji w związku, będzie bardziej kochać i szanować swojego partnera
-  obiecuje profesor Ogolsky. Nie jest jednak powiedziane, że naukowiec jest w szczęśliwym związku i czy sam stosuje podawane przez siebie wskazówki.


Wiadomo, że w drodze do idealnego związku nie wystarczy przestrzegać tylko tych pięciu zasad. Poniżej przedstawiamy kilka kolejnych, dzięki którym każdy będzie mógł zbliżyć się do ideału.

Oczywiście powinno się zredukować poziom stresu, ponieważ stały związek jest dla każdego męczący.  Im więcej postaramy się razem przezwyciężyć sytuacji stresowych, tym stabilniejszy będzie nasz związek.

Jedną z ważnych zasad jest dotrzymywanie terminów. Jeśli z niewiadomych przyczyn nie dochodzi do spotkań, wtedy oddalamy się od siebie.

By osiągnąć idealny związek powinno się dużo rozmawiać ze sobą. Partnerzy powinni zadawać sobie pytania i opowiadać możliwie jak najwięcej o sobie, w przeciwnym ludzie stają się dla siebie obcy. Nieważne jak silna jest więź, która nas łączy, powinno się okazywać miłość partnerowi. Wspólne zajęcia wzmacniają uczucie jedności i pewności.

Kolejna zasada dotyczy naszych oczekiwań. Nie powinno się stawiać zbyt wysokich oczekiwań, gdyż wtedy może ominąć nas coś pięknego. Jeśli dochodzi do kłótni, nie jest istotne z czyjej winy wynikła i kto ma rację. W takim przypadku powinno próbować się znaleźć kompromis, a swoją dumę schować w kieszeń.

Ważne jest, by nie chować swoich problemów pod poduszkę. Doprowadza to do pogłębiania się problemu i do „ cichych dni”. Jeśli chcesz być szczęśliwy ze swoim partnerem staraj się rozwiązywać wspólnie problemy. W sytuacjach, gdy odczuwamy wściekłość lub wątpliwość, należy zaprezentować to partnerowi, jako coś dobrego i pomyśleć nad tym jak dużo on dla nas robi. Jeśli robi coś dobrego nie bójmy się powiedzieć „ dziękuję”.

Spędzanie czasu tylko w domu, na kanapie może doprowadzić do rozpadu związku. Ważne jest, by wspólnie coś  przedsięwziąć. Dla każdego związku zrobi to dobrze, jeśli nawet nie ma partnera w pobliżu. Odnówmy zatem stare przyjaźnie i nie bójmy się spróbować czegoś nowego.

Najważniejsze: nie zapominajmy, że jesteśmy w związku, nawet gdy się kłócimy, jesteśmy w sytuacjach stresowych czy mamy chwilowe problemy.

Opracowała:

Ewelina Biela

Komentarze do: Jak stworzyć "związek idealny"?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz