Szukaj

Mężczyźni szukają sercem, kobiety rozumem...

Wielu mężczyzn przy wyborze partnerki kieruje się stereotypami i mocno wygórowanymi wyobrażeniami na temat kobiety idealnej, w których ważne jedynie dwa istotne punkty: wygląd i to w jaki sposób ona go traktuje. Istnieją jednak inne metody, które mają większą szansę na zakończenie się sukcesem.

Mężczyźni szukają sercem, kobiety rozumem...

Mężczyźni są bardzo wybredni, co potwierdza przykład 42 letniego Stefana, odnoszącego wiele sukcesów w sferze zawodowej, który jednak od dwóch lat jest singlem. Dlaczego? Jak sam przyznaje, ma zbyt wysokie wymagania wobec poznawanych kobiet. Niestety wielu mężczyzn ślepo podąża za stereotypami wypracowanymi przez komedie romantycznie, nie zwracając uwagi na rzeczywistość.

Kobiety wbrew pozorom są zupełnie inne i mimo, że chętnie marzą o takich przygodach, są jednak w pełni świadome, że życie nie jest filmem. Z tego powodu mężczyźni często wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, która jest jedynie pustym pojęciem, ponieważ prawdziwa miłość nie pojawia się tak nagle. To co określane jest tym mianem, to jedynie mieszanka pożądania seksualnego i chęci połechtania własnego ego. Rzadko kiedy zdarza się, że po pierwszych kilku momentach, ludzie są w stanie stwierdzić, czy z daną osobą chcą przeżyć swoje życie.


Cechą odróżniającą postepowanie mężczyzn i kobiet w sprawach związku jest również to, że Ci pierwsi szybciej decydują się powiedzieć słowa: Kocham Cię. Kobiety są zdecydowanie bardziej ostrożne i podobne wyznania padają dopiero wówczas, gdy są one w pełni pewne swoich uczuć i znają partnera pod wieloma względami, nie tylko w kwestii wyglądu i zachowania.

Dla płci pięknej ważnymi elementami decydującymi są również sprawy związane z pracą, wykształceniem, statusem społecznym oraz zarobkami. Te czynniki sprawiają, że wbrew obiegowej opinii, kobiety sa realistkami i niekoniecznie kierują się głosem serca.

Osobom poszukującym partnera zaleca się również, by szukali wśród grona osób, które sa podobne do nich pod względem charakteru. Wówczas mamy większą szansę na stworzenie związku, niż w przypadku postępowania wedle zasady: przeciwieństwa się przyciągają. Nawiązanie nici porozumienia w relacjach między kobietą a mężczyzną pozwala przypuszczać, że kłótnie o błahostki nie będą na porządku dziennym.

Opracowała:

Manuela Tomala

Komentarze do: Mężczyźni szukają sercem, kobiety rozumem...

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz