Szukaj

Implanty stomatologiczne z tytanu

Podziel się
Komentarze2

Implanty - nazywane są Rolls roycem stomatologii. Te najnowocześniejsze dorównują klasą i trwałością najbardziej dziś ekskluzywnej marce samochodów. I choć mogą być wykonane z tantalu, tlenku aluminium a nawet z porcelany, to najpopularniejsze są dziś te wykonane z tytanu. Dają bowiem gwarancję pacjentowi, że wstawiony implant nie ulegnie zniszczeniu podczas długoletniego użytkowania. Tak jak Rolls royce. To na nie decydują się coraz częściej pacjenci gabinetów stomatologicznych.I choć jeden implant, rozmiaru 20-to groszówki to koszt rzędu minimum 3000 zł, stomatolodzy przekonują, że to dobra inwestycja w zdrowie i wygląd.


Uśmiech na mur beton

Brak jednego zęba albo całego uzębienia, nie jest już przeszkodą żeby znów mieć równe, białe zęby. Zastosowanie nowoczesnych implantów sprawia, że na piękny uśmiech mogą liczyć zarówno pacjenci z pojedynczymi brakami w uzębieniu, jak również osoby, które wymagają odbudowy całego uzębienia. I choć na myśl o wkręceniu sobie tytanowych śrub w dziąsło, wielu pacjentów dostaje dreszczy, jest to dziś metoda bardzo często wybierana w gabinetach stomatologicznych. Powód? Trwałość i uniwersalizm. No i świadomość, że w znaczący sposób poprawiamy jakość swojego życia na długie lata.

- Implanty można wszczepić zarówno osobom, którym brakuje pojedynczego zęba, jak również osobom z bezzębiem. Zastosowanie implantu nie wymaga szlifowania zdrowych zębów czy zębów sąsiadujących z implantem, jak w przypadku tradycyjnych mostów - przekonuje lekarz stomatolog Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic z Katowic.

Implanty to nic innego jak tytanowe śrubki, które służą, jako sztuczne korzenie zębowe, dając pacjentom podstawę do stabilnego mocowania zębów porcelanowych lub protez. - Zabieg wszczepienia implantu odbywa się w warunkach ambulatoryjnych przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Dla pacjenta jest całkowicie bezbolesny. Trwa od 15 minut do maksymalnie 2 godzin - mówi doktor Wojciech Fąferko. W przypadku stosowanych w Dentim clinic implantów Biomet 3i, pokrytych nanocząsteczkami, cały proces leczenia skrócony jest do minimum.


Zdrowie i estetyka na równi

I chociaż sam proces wszczepienia implantu i odbudowy na nim zęba może wydawać się złożony, to zdaniem stomatologów warto uzbroić się w cierpliwość, bo zastosowanie implantów wpływa znacząco na stan zdrowia całego ciała. - Mając tytanowe implanty, a co za tym idzie stabilnie osadzone, pełnowartościowe zęby, pacjent może normalnie jeść, gryźć, rozdrabniając prawidłowo pokarm, bez obaw przed wypadnięciem protezy. Właściwe rozdrabnianie jedzenia wpływa z kolei pozytywnie na układ pokarmowy. Można wprowadzać do swojej diety nowe potrawy, które do tej pory były z niej eliminowane. Przede wszystkim surowe warzywa oraz owoce - mówi doktor Fąferko.


Nie bez znaczenia są także efekty estetyczne leczenia. - Korony na implantach doskonale imitują naturalne zęby. Ich zastosowanie wpływa także na rysy twarzy znacznie je odmładzając - mówi doktor Fąferko.

Dodatkowo, a może przede wszystkim pacjent zapomina także o upokarzających sytuacjach, w których dochodzi do obluzowania protezy bądź jej wysunięcia. - Protezy mocowane na implantach są protezami stałymi, dzięki czemu mamy 100% pewność, ze nie spotka nas przykra niespodzianka w postaci obluzowania bądź wypadnięcia protezy. Są to po prostu trzecie zęby - mówi Wojciech Fąferko.

Przeciwwskazania są, ale niewiele

- Implantów nie wolno stosować u osób z chorobami nowotworowymi, po radioterapii oraz chorych na cukrzycę. Poza tym, o ile warunki kliniczne na to pozwalają możemy z powodzeniem stosować implanty - mówi Fąferko. Powikłania występują bardzo rzadko, stopień powodzenia zabiegu zależy w dużej mierze od diagnostyki. - Odrzucenie implantu ma miejsce bardzo rzadko. W naszej klinice odsetek niepowodzeń wynosi ok. 1,5%. Duży wpływ na wysoki odsetek sukcesów ma szczegółowa diagnostyka. Jako jedna z nielicznych w kraju, a nawet Europie klinika posiadamy tomograf komputerowy. Dzięki temu widzimy tkanki pacjenta na ekranie komputera i planujemy wirtualnie zabieg, zanim pacjent znajdzie się na fotelu. - dodaje Wojciech Fąferko.

Zdjęcia fot. Dentim clinic

www.dentim.pl

Komentarze do: Implanty stomatologiczne z tytanu (2)

starace67
starace67 23-06-2012 13:46

implanty z tytanu

1

Nie da się ukryć, że chociaż istnieje wiele odmian implantów chociażby ze względu na stosowane materiały, najpopularniejsze są te, wykonane z tytanu. Nie można się temu dziwić, skoro to właśnie tytan sprawia, że szybko n... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Getwell
Getwell 08-12-2009 17:52

Wszczepianie impantów - niezbędna tomografia

1

Przed zabiegiem implantologicznym należy wykonać badanie tomograficzne (tomografem Volux firmy Genoray) aby precyzyjnie ocenić warunki anatomiczne pacjenta i prawidłowo zaplanować zabieg.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze