Szukaj

Białe i zdrowe zęby - wybielanie

Podziel się
Komentarze0

Radosny uśmiech to jeden z najbardziej naturalnych odruchów człowieka. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj chcemy, by nasze zęby były jak najładniejsze - w końcu, czy istnieje coś bardziej urokliwego niż piękny uśmiech, którym możemy obdarzyć innych ludzi? Jednak niemal każdy z nas cierpi na drobne niedoskonałości: delikatne przebarwienia lub niewielkie nierówności.Często staramy się ukryć je na własną rękę, lecz z reguły nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Z pomocą może nam przyjść współczesna stomatologia: W ostatnich latach stomatologia estetyczna przeżywa prawdziwy rozkwit w Polsce. Piękny i zdrowy uśmiech to po prostu bardzo dobra wizytówka dla każdego z nas - nierzadko ma to ogromne znaczenie dla osób, które w pracy na co dzień stykają się z innymi ludźmi. Obecnie wybielanie i prostowanie zębów nie robi już na nas większego wrażenia. Coraz więcej osób decyduje się na bardziej skomplikowane zabiegi takie, jak licówki pełnoceramiczne lub implanty tytanowe - mówi dr n. med. Jan Dethloff z kliniki stomatologicznej Dental Excellence.

Jeśli więc marzy nam się uśmiech, którym olśnimy otoczenie, zwróćmy uwagę między innymi na kolor. Zazwyczaj duże ilości kawy i herbaty (a u niektórych także papierosy) bardzo szybko prowadzą do licznych przebarwień. Najlepiej udać się do dentysty, który zdiagnozuje nasz przypadek, usunie kamień nazębny i - w zależności od potrzeb oraz naszych możliwości - zaproponuje najlepszą metodę wybielania. Na rynku istnieje coraz więcej metod wybielania zębów: od pasków i żeli do samodzielnego stosowania, poprzez nakładki wybielające, aż do specjalistycznych metod w rodzaju Brite Smile, Beyond lub laseroterapii . Czasem jednak przebarwienia są zbyt mocne, by te metody przyniosły pożądany efekt. W takich sytuacjach dentyści polecają licówki, czyli cieniutkie płytki (wykonane z porcelany lub kompozytu), które mocuje się na zębach. Warto jednak pamiętać, że jest to metoda nieodwracalna, gdyż przed założeniem licówek najczęściej trzeba oszlifować zęby do odpowiedniego kształtu.


Idealny uśmiech to jednak nie tylko kolor, lecz także kształt. Nierówne oraz krzywe zęby bardzo często (nawet gdy są białe) sprawiają, że wstydzimy się szeroko uśmiechnąć. Jeśli więc nasze zęby nie są idealnie równe, nie bójmy się założyć aparatu nazębnego. W ofercie salonów dentystycznych oprócz standardowych aparatów stałych są dostępne także modele ściągane oraz niewidoczne. Dlatego, gdy krępujemy się nosić tradycyjny aparat, nic nie stoi na przeszkodzie byśmy korygowali nasz zgryz za pomocą modeli niedostrzegalnych dla otoczenia.

Oprócz złego rozmieszczenia zębów częstym problemem bywa także ich nierówny kształt, będący np. konsekwencją złamań lub innych uszkodzeń. W takiej sytuacji, by przywrócić zębom ich świetność, zaleca się założenie korony na ząb a następnie zamocowanie porcelanowego lub pełnoceramicznego uzupełnienia, którego barwę dostosowuje się do koloru naszego uzębienia. Podobnie, gdy naszym zmartwieniem są ubytki, możemy je wypełnić w nowoczesny i estetyczny sposób za pomocą ceramicznych wkładów inlay lub onlay (dla ubytków bocznych). Dobrym rozwiązaniem są także wspomniane wcześniej licówki, które nie tylko wybielają zęby, ale również korygują ich kształt.

Nic jednak tak nie szpeci naszego uśmiechu jak braki w uzębieniu. Współczesna stomatologia oferuje m.in. implanty tytanowe, które nie tylko doskonale imitują naturalne uzębienie, lecz przede wszystkim pozwalają pacjentom poczuć się tak, jakby były to ich własne zęby. Tytanowy implant dokładnie dopasowuje się do podłoża,, dzięki czemu jest to rozwiązanie naprawdę trwałe - wyjaśnia dr n. med. Jan Dethloff.

Niezależnie od trendów i stylów piękne zęby są zawsze w modzie. Zarazem są one naszą najlepszą wizytówką, dzięki której jesteśmy postrzegani jako osoby atrakcyjne. Nie bójmy się zatem i zadbajmy o nasz idealny uśmiech, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i gwarantuje liczne sposoby na likwidację wszelkich niedoskonałości.

Komentarze do: Białe i zdrowe zęby - wybielanie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz