Szukaj

Bezzębie można odbudować w jeden dzień

Podziel się
Komentarze1

Dzięki nowoczesnym implantom stomatologicznym w jeden dzień można odbudować całkowite bezzębie u pacjenta. Także wszczepienie pojedynczego implantu nie wymaga już usuwania zdrowych zębów i narażania się na zbędny ból. W Polskich gabinetach coraz częstszym standardem są nowoczesne implanty pozwalające na szybszą odbudowę uśmiechu i minimalizację ryzyka odrzucenia implantu.Nanotechnologia jak z NASA w ustach

Czasy, kiedy po wyrwaniu zęba trzeba było świecić dziurą odchodzą do lamusa. Dziś tuż po usunięciu zęba możemy go od razu zastąpić implantem i to bez konieczności szlifowania zdrowych zębów. – Różnica polega na tym, że w przypadku implantów nie ma konieczności robienia mostu, który w tradycyjnej metodzie mocowało się na oszlifowanych, często w 100 proc. zdrowych zębach. Implant wszczepiany jest bezpośrednio do kości i spełnia funkcję podobną do naturalnego korzenia zębowego. Na nim mocowany jest następnie łącznik i korona, czyli nowy ząb – tłumaczy lekarz implantolog Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic z Katowic.

Jednymi z popularniejszych dziś implantów stosowanych przez gabinety stomatologiczne na całym świecie, są implanty NanoTite™, amerykańskiej firmy Biomet 3i. – Implanty te wykonane są z tytanu, wszczepia się je metodami chirurgicznymi bezpośrednio do kości szczęki przy miejscowym znieczuleniu. Rozmiar implantu porównywalny jest wysokością do 20 groszówki. Zabieg może być wykonany od razu po usunięciu zęba – mówi Fąferko.

Na tym jednak nie kończą się zalety NanoTite™. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nanotechnologicznym implant szybciej zrasta się z kością i jest stabilniejszy już we wstępnej fazie gojenia się, umożliwiając szybsze osadzenie korony, nawet w przypadku rozległych braków. Także specjalna, opatentowana powierzchnia sprawia, że proces gojenia skraca się nawet do dwóch miesięcy. Umożliwia to tym samym ich stosowanie także w przypadkach, kiedy konieczny jest przeszczep tkanki kostnej czy wszczepienie implantu w kość o złej jakości.  – Implanty NanoTite™ powstały w rezultacie poszukiwań takiej powierzchni implantów, której stosowanie pozwala na szybsze zrastanie się z kością we wczesnych fazach leczenia. Umożliwia to tym samym szybszą i trwalszą stabilizację – mówi.


Emerycie - koniec z klejeniem protez

To dobra wiadomość zwłaszcza dla osób z całkowitym bezzębiem stosujących tradycyjne ruchome protezy mocowane na klejach stomatologicznych. Dziś gabinety stomatologiczne oferują kilka możliwości mocowania ruchomych protez na implantach są to: DIEM - osadzenie protez na implantach w ciągu 1 dnia, LOCATOR - gumowe zatrzaski (metoda szybka i tania) i belka protetyczna - bardzo wysoka jakość uzupełnienia uzyskiwana jest dzięki współpracy Dentim clinic z hiszpańską pracownią wycinającą precyzyjne elementy z jednego kawałka tytanu. Każda z tych metod ma za zadanie uzupełnienie bezzębia naśladujące naturę.

– Protezy mocowane na implantach są stabilne i dają ogromne poczucie komfortu na co dzień. Pacjent nie ma obaw przed jedzeniem nawet twardych potraw. Protezy w ten sposób mocowane nie grożą przesunięciem czy wypadnięciem. Pozwalają na dokładne miażdżenie i przeżuwanie potraw co ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia całego układu pokarmowego, zwłaszcza żołądka i  jelit – mówi doktor Fąferko.


Samo mocowanie protezy odbywa się bardzo podobnie jak w przypadku pojedynczego implantu. W kości szczęk umieszczane są implanty, które w ciągu kilku tygodni integrują się z nią. Na nich umieszcza się łączniki i mocuje protezę. Zabieg ten można przeprowadzić w ciągu jednego dnia.  – W przypadku metody DIEM, jesteśmy w stanie odbudować całkowity brak zębów w ciągu jednego dnia, nie narażając w ten sposób pacjenta na zanik kości czy wstyd, wynikający z usunięcia wszystkich zębów – mówi Fąferko.

Troszkę inaczej proces odbudowy wygląda w przypadku belki protetycznej. W tym przypadku konieczne jest stworzenie przez stomatologa specjalnej nadbudowy w postaci belki na szczycie implantów. To na niej następnie zatrzaskiwana jest proteza.  – Każda z dostępnych dziś metod ma na celu odwzorowanie natury a także zapewnienie poczucia naturalności pacjentowi. Implanty i duża część rozwiązań protetycznych ba implantach są to rozwiązania na całe życie – dodaje.

Implant wpływa na zdrowie i wygląd

Jak podkreślają twórcy implantów wpływają one zarówno na jakość życia, wygląd a przede wszystkim na zdrowie, umożliwiając dokładniejsze rozdrabnianie jedzenia. – Dobrze wszczepiony implant i osadzone na nim zęby sprawiają, że pacjent może jeść tak samo jakby miał swoje naturalne zęby. Sprzyja to rozdrabnianiu pokarmu, a tym samym lepszemu trawieniu, nie narażając pacjenta na problemy gastryczne i choroby przewodu pokarmowego – mówi Fąferko.

Implanty w przeciwieństwie do protez szkieletowych czy tradycyjnych akrylowych osiadających nie powodują także zaniku kości. To właśnie zanik kości u osób stosujących tradycyjne protezy powoduje największe zmiany w wyglądzie. Zapadnięte wargi, wyraźnie zaznaczone zmarszczki czy podnoszenie się brody ku nosowi są najczęstszym objawem zaniku kości. – Implanty dzięki temu chronią tkanki dziąseł i kości przyczyniając się do zachowania konturów i profili twarzy – wyjaśnia.

Informacje dodatkowe:

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic powstało z myślą o wymagającym pacjencie, poszukującym nowoczesnych i bezbolesnych rozwiązań w leczeniu stomatologicznym. Centrum zostało utworzone w 2008 roku przez Wojciecha i Katarzynę Fąferko i jest dziś jednym z najnowocześniejszych ośrodków leczenia stomatologicznego na Śląsku. Bogate doświadczenie lekarzy zdobyte w wielu gabinetach w kraju i zagranicą, poparte licznymi szkoleniami i dyplomami jest dziś gwarancją wysokiej jakości leczenia. Dentim clinic dla swoich pacjentów prowadzi kompleksowe leczenie w komfortowej i bezstresowej atmosferze, przyjaznej zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych pacjentów. dentim.pl

Komentarze do: Bezzębie można odbudować w jeden dzień (1)

starace67
starace67 17-03-2013 13:20

Co warto jeść po wszczepieniu implantów

1

Ważne jest to, aby po wszczepieniu implantów zdrowo się odżywiać. Szczególnie należy spożywać produkty bogate w witaminę C, na przykład jabłka, a także w witaminę A. Na tej stronie jest więcej informacji o diecie, która ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze