Szukaj

Zestresowana skóra

Podziel się
Komentarze0

Twoja skóra też się denerwuje, a każdy silny stres odbija się na jej kondycji. Długotrwałe napięcie działa na organizm jak procesy korozji na stal - niszczy go powoli, ale konsekwentnie. W zestresowanym organizmie drastycznie spada ilość krwinek czerwonych i limfocytów T, które odpowiedzialne są za walkę z wszelkimi drobnoustrojami. To dlatego osoby zestresowane nęka często opryszczka, pojawiają się wypryski skórne, nasilają się objawy trądziku pospolitego.Kiedy silnie odczuwalny jest dyskomfort i wrażenie ściągania skóry, to sygnał alarmowy, świadczący o tym, że skóra wyczerpała już swoje zasoby energetyczne i nie jest w stanie bronić się przed stresem. Szybkie tempo i nerwowy styl życia spowodował, że w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych coraz częściej spotyka się zabiegi działające antystresowo na zmęczoną skórę twarzy i całego ciała.

Często długotrwały stres i wyczerpanie fizyczne jest przyczyną powstawania zmarszczek wokół oczu i na czole oraz powoduje powstawanie obrzęków i „obwódek” pod oczami. Sucha skóra ulega jeszcze większemu wysuszeniu, może pojawić się na niej drobna sieć naczyń krwionośnych. A cera mieszana pod wpływem stresu może zamienić się w cerę tłustą. Można więc mówić o pojawieniu się, obok cery tłustej, suchej i mieszanej, nowego typu cery - cery zestresowanej.

Zabiegi antystresowe są skierowane do kobiet narażonych na czynniki, które niekorzystnie wpływają na ich urodę i dobre samopoczucie. Działanie takich zabiegów polecane jest szczególnie tym z nas, które pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach, palą papierosy, niewłaściwie się odżywiają lub żyją w stresie. Niejednokrotnie bowiem, w natłoku pracy i codziennych zadań, zapominamy o pielęgnacji ciała, bądź nie mamy już na nią czasu.


A złe przyzwyczajenia i niekorzystne warunki, takie jak: zmęczenie, stres, duże ilości wypijanej kawy, palenie papierosów, praca przed monitorem w klimatyzowanym pokoju, często są przyczyną szarzenia i starzenia się skóry. Warto zatem zminimalizować te objawy i dodać swojej skórze odrobinę młodości i świeżości, wybierając odpowiedni zabieg antystresowy.

W gabinecie:


- Wszystkie zabiegi będą tylko wtedy skuteczne, kiedy nasza psychika nie będzie zablokowana przez stres.
- Odpowiednio dobrany zabieg w gabinecie to przede wszystkim chwila potrzebnego relaksu, odprężenia oraz odpowiednia pielęgnacja skóry. - Tylko kiedy jesteśmy szczęśliwe, wytwarza się hormon szczęścia, spada napięcie mięśniowe, i wygładzają się zmarszczki

W domu:
- Wspaniały efekt rozluźnienia skóry i zniwelowania oznak zmęczenia uzyskamy poprzez codzienne wykonywanie automasażu twarzy. Można go robić podczas nakładania kremu. Należy pamiętać, że ruchy dłoni muszą być przemyślane i bardzo delikatne. Można zakreślać „ósemki” wokół oczu, skroni i między brwiami. Ruchami głaskania podciągać mięśnie policzkowe i mięśnie szyi. Doskonałe rozluźnienie całego organizmu dają kąpiele aromaterapeutyczne z dodatkiem ulubionego olejku, płynu lub soli. Relaksują takie zapachy jak lawenda, wanilia i czekolada.

- Dobrze jest stworzyć odpowiedni klimat i nastrój. Wycisza półmrok i światło świec. Ulubiona muzyka i kwiaty mogą sprawić duża przyjemność zmysłom słuchu i węchu.


Iwona Jakubiak kosmetolog
Gabinet Zdrowia i Urody
Świętojerska 4/10
00-236 Warszawa
www.wellnessinfo.pl
www.gziu.pl

Komentarze do: Zestresowana skóra

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz