Szukaj

Zabieg modelowania i powiększania piersi bez silikonu

Podziel się
Komentarze0

Kobiety dzielą się na niezadowolone z kształtu swoich piersi i takie, które się do tego nie przyznają. Jest w tej opinii trochę przesady. Trudno jednak znaleźć kobietę, która nie chciałaby w sobie nic zmienić. Zdaniem wielu z nich ideałem byłoby pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z pewnych części ciała, by inne jednocześnie uwydatnić lub wymodelować - zwłaszcza piersi.Choć do niedawna taki wymarzony zabieg istniał tylko w teorii, obecnie - dzięki rozwojowi medycyny estetycznej - jest możliwy. Wszystko za sprawą najnowszej metody transferu tkanki tłuszczowej realizowanego przy użyciu rewolucyjnego urządzenia Body Jet. Służy ono do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych części ciała oraz przeszczepu tak pozyskanej tkanki w inne miejsca - najczęściej w celu powiększenia i zmiany kształtu piersi.

„Unikalność urządzenia Body Jet® bierze się z połączenia zdolności usuwania tłuszczu i modelowania sylwetki innowacyjną metodą WAL (water-jet assisted liposuction), która polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym z procedurą BEAULI” - mówi Mariusz Szydłowski z firmy Look Med Device (wyłączny przedstawiciel firmy Human Med w Polsce - producenta urządzenia Body Jet). Technologia Body Jet wraz z procedurą BEAULI dotarła już do polskich klinik estetycznych. Informacje o tym, gdzie wykonywane są takie zabiegi można znaleźć na stronie www.mybodyjet.pl.

BEAULI to skrót od angielskiego Breast Augmentation by Lipotransfer, co w tłumaczeniu oznacza powiększenie piersi z zastosowaniem lipotransferu, czyli przenoszenia autogennej tkanki tłuszczowej. „Procedura BEAULI w połączeniu z metodą WAL pozwala na uzyskiwane nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą być wykorzystane do reimplantacji czyli na przykład do zabiegów powiększania piersi” - potwierdza Artur Broma, lekarz specjalizujący się w chirurgii plastycznej. „Body Jet® to jedyna metoda, która pozwala na pozyskanie tkanki tłuszczowej o niezniszczonej strukturze i najwyższej jakości. Materiał ten daje większą gwarancję na utrzymanie się wypełnienia w modelowanych obszarach, co było dotychczas problemem przy zastosowaniu innych sposobów pozyskiwania tkanki tłuszczowej" - dodaje dr Artur Broma.


Proces przemieszczania tkanki tłuszczowej wykonywany jest podczas jednej sesji - do modelowania wykorzystywany jest tłuszcz pacjentki pobrany z jej ciała. Zdaniem specjalistów to najlepszy, bo naturalny materiał wypełniający. Tłuszcz może być odessany z dowolnej części ciała - na przykład z ud, pośladków czy brzucha. Podczas jednego zabiegu transplantacji można uzyskać efekt powiększenia piersi co najmniej o jeden rozmiar. Tak wymodelowane nigdy nie będą wyglądać jak sztucznie podniesione, nieproporcjonalnie powiększone, a skóra nienaturalnie rozciągnięta. Cały zabieg odsysania i reimplantacji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i toczy się według zasady walk-in-walk-out. Pacjentki nie wymagają hospitalizacji. Ich samopoczucie w trakcie i po zabiegu jest bardzo dobre i mogą one zaraz po wizycie w klinice bez obaw wrócić do domu oraz swoich codziennych zajęć. Zabiegowi mogą poddać się głównie te kobiety, które mają coś do stracenia, czyli borykają się z mniejszym lub większym problemem nadmiaru tłuszczu.


BEAULI to dobre rozwiązanie nie tylko dla tych kobiet, które pragną zwiększyć rozmiar biustu czy skorygować kształt piersi ze względów estetycznych. „Procedura ta jest doskonałym sposobem uzupełniania ubytków i poprawiania asymetrii piersi, a także ich wypełniania w przypadku, gdy pacjentka nie toleruje implantów silikonowych i zachodzi konieczność ich usunięcia. Procedurę tę można także z powodzeniem stosować po zabiegach mastektomii czy wycięcia guzków” - mówi dr. Klaus Ueberreiter, z Asklepios Klinik Birkenwerder w Berlinie dla magazynu Hydro Surgery News, Volume 4/September 2009.

Materiał do wypełnienia piersi pobierany jest metodą bezbolesnego odsysania tkanki tłuszczowej wspomaganego strumieniem wodnym WAL (water-jet assisted liposuction) i transportowany natychmiast po pobraniu do lipokolektora (specjalnego systemu zbierającego tkankę tłuszczową). Jego zadaniem jest filtracja i ochrona komórek odpowiednich do przeszczepu, które są następnie wprowadzane w strukturę piersi. Wyizolowany materiał zawiera zarówno dojrzałe komórki tłuszczowe - adipocyty, jak również preadipocyty, czyli komórki macierzyste, z których rozwijają się nowe adipocyty. Dzięki temu przeszczepiony materiał staje się po prostu częścią piersi, a zmiany takie są trwałe w przeciwieństwie do syntetycznych wypełniaczy, które z czasem ulegają wchłonięciu.

Pozyskany w takim procesie odsysania tłuszcz jest zatem najbardziej naturalnym i bezpiecznym wypełniaczem. Nareszcie pojawiło się rozwiązanie estetyczne, które pozwala na przykład jednocześnie wysmuklić uda i powiększyć piersi. Dzięki BEAULI na nielubiane do tej pory krągłości kobiety mogą spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy, a nawet polubić własny tłuszcz, który do tej pory zniekształcał sylwetkę.

Komentarze do: Zabieg modelowania i powiększania piersi bez silikonu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz