Szukaj

Wybielanie zębów to sprawa dentysty!

Podziel się
Komentarze0

Kusi cię ekspresowe wybielanie zębów, nawet bez wizyty u dentysty? Naprawdę, pokusa jest nie do odparcia. W ostatnim czasie namnożyło się „salonów kosmetycznych” wybielających zęby. Jest to fakt, który budzi wielką nieufność dentystów, takich jak profesor Philippe Bouchard, ze szpitala Garancière-Rothschild w Paryżu.


W przeciwieństwie do tego, co nam się może wydawać, wybielanie zębów nie jest nieszkodliwą czynnością, wyjaśnia specjalista. Chodzi tutaj o atak na zęby, który w związku z tym musi być kontrolowany. Co zrozumiałe, przez specjalistę od zębów, a nie od estetyki.

Aby wyjaśnić swoje stanowisko i swoich kolegów, profesor Bouchard kreśli paralelę z zabiegami kosmetycznymi dokonywanymi za granicą. Kiedy wszystko idzie dobrze, nie ma o czym mówić. A kiedy zabieg kończy się źle, pacjent zawsze znajduje się w trudnej pozycji... z tego samego tytułu co dentysta, który ma naprawić problem. 


Przykład?

Prosta aplikacja produktu wybielającego na ząb (nawet bardzo niewielka) może spowodować jego martwicę.

Rezultat: kandydat do wybielania kończy z czarnym zębem w szczęce.

Podsumowując, profesor Philippe Bouchard nawołuje ludzi, których kusi wybielanie, aby byli rozsądni. Konsultacja ze specjalistą ma wiele korzyści. Specjalista bowiem może również, poza ściąganiem kamienia albo zabiegiem wybielającym, wykryć ewentualne uszkodzenia na poziomie jamy ustnej.

Komentarze do: Wybielanie zębów to sprawa dentysty!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz